کانال تلگرام ایران جیب

سقوط هواپیمای آموزشی در نزدیکی ایوانکی

کدخبر:۶۳۴۳۲پنجشنبه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲:۲۵۱۱۵۵ بازدید

یک فروند هواپیمای فوق‌سبک آموزشی در نزدیکی فرودگاه هواپیماهای سبک ایوانکی سقوط کرد و دو نفر در این حادثه جان باختند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان سمنان دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان اظهار کرد: گزارش سقوط یک فروند هواپیمای فوق‌سبک آموزشی صبح امروز به مرکز عملیات جمعیت هلال‌احمر استان سمنان اطلاع داده شد و نیروهای امداد و نجات به سرعت به محل اعزام شدند.

 علی‌آقا یحیایی ادامه داد: این هواپیمای فوق‌سبک حوالی فرودگاه ایوانکی در شهرستان گرمسار سقوط کرده؛ این منطقه دارای یک فرودگاه کوچک است.

وی تصریح کرد: بر اساس گزارش‌های اولیه رسیده به مرکز عملیات هلال‌احمر استان سمنان، این هواپیما در نزدیکی فرودگاه و 200 متر قبل از فرودگاه افلاک آسیای ایوانکی سقوط کرده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان سمنان ادامه داد: این هواپیما در اختیار بخش خصوصی بوده و دو سرنشین داشته است؛ فرودگاه افلاک آسیای ایوانکی عمدتاً برای هواپیماهای کوچک استفاده می‌شود.

یحیایی اضافه کرد: گزارش دقیقی از قربانیان این حادثه هنوز وجود ندارد و نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با دو دستگاه آمبولانس به محل اعزام شده‌اند.

9:46  دو نفر جان باختند

بر اساس گزارش‌های رسیده، دو سرنشین هواپیمای فوق‌سبک سقوط‌کرده در ایوانکی جان باختند.

علی همتی، معاون فرماندار شهرستان گرمسار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس استان سمنان اظهار کرد: این حادثه دو فوتی داشته است؛ فرد در حال آموزش، یک خانم بوده که در این حادثه فوت می‌کند.

وی بیان کرد: این هواپیمای آموزشی دو نفره بوده و بر اثر حادثه‌ای که صبح امروز حوالی فرودگاه افلاک آسیای ایوانکی رخ می‌دهد، هر دو سرنشین آن فوت می‌کنند.

مدیر فرودگاه آموزشی افلاک آسیای ایوانکی نیز گفت: علت وقوع این حادثه از سوی کارشناسان امر در دست بررسی است.

علی بابااخبار مرتبط

دیجی کالا
ایسام

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها