کانال تلگرام ایران جیب
گیوه زنجان

آنالیز قیمت مسکن در مناطق 22گانه شهر تهران

کدخبر:۶۳۲۲۰چهارشنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳:۰۳۸۵۹۹ بازدید

قیمت مسکن در مناطق 22گانه تهران در ماه‌های اخیر با افزایش چشمگیری روبرو شده تا جایی که در برخی از مناطق قیمت‌ها تا ...
آنالیز قیمت مسکن در مناطق 22گانه شهر تهران

به گزارش ایران جیب از میزان، قیمت مسکن در مناطق 22گانه تهران در ماه‌های اخیر با افزایش چشمگیری روبرو شده تا جایی که در برخی از مناطق قیمت‌ها تا ۱۰۰ درصد نیز افزایش داشته است، ولی این روند در تیر ماه سال جاری علی رغم رشد در سه ماه ابتدایی سال کمتر شده تا جایی که براساس گزارش مرکز آمار میانگین رشد قمیت در مجموع تنها یک درصد افزایش داشته است.

به علاوه نرخ اجاره بها در اکثر مناطق کاهش داشته است که در این میان منطقه ۲ و ۱۰ بیشترین اُفت در نرخ را به خود اختصاص دادند و در پله‌های بعدی منطقه ۸، ۱۱، ۹، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۷، ۱۸ و ۱۹ قرار دارند.

در این میان برخی از مناطق، چون مناق یک تا ۷ و ۱۶، ۱۰، ۷، هم هستند که از کاهش نرخ اجاره بها و خرید و فروش مستثنی هستند و تغییرات بیشتر در رشد نرخ‌ها در این مناطق رخ داده است.

در این رابطه مصطفی قلی خسروی در گفتگو با خبرگزاری میزان، با اشاره به کاهش نرخ اجاره بها در بخش مسکن بیان کرد: در منطقه ۲ تهران قیمت اجاره ۳ تا ۵ میلیون تومان کاهش یافته است که این اُفت در منطقه ۴ تهران قیمت‌های اجاره ۱۵ تا ۲۰ درصد و قیمت خرید و فروش ۱۵ تا ۲۰ درصد ارزان شده است.

وی در ادامه افزود: در منطقه ۱۰ قیمت‌های خرید و فروش ۸ درصد و قیمت‌های اجاره ۱۰ درصد کاهش داشته و در منطقه ۷ هم قیمت اجاره ثابت، اما قیمت‌های خرید و فروش ۱۵ درصد کاهش داشته است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در توضیح معاملات منطقه ۸ گفت: در این منطقه ۲۰ تا ۳۰ درصد برای بازار اجاره قیمت‌ها افزایش یافته، اما قیمت‌های خرید و فروش ۱۵ درصد کاهش یافته است.

خسروی با بیان اینکه در منطقه ۱۱ قیمت‌های اجاره افزایش یافته اظهار کرد: آمار‌ها نشان می‌دهد که قیمت‌های خرید و فروش ۱۵ درصد کاهش یافته است.

وی یادآور شد: در منطقه ۹ تهران قیمت‌ها در حوزه اجاره ثابت بوده، اما در حوزه خرید و فروش ۱۵ درصد کاهش داشته است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در خصوص معاملات منطقه ۱۲، تصریح کرد: قیمت‌های اجاره در این منطقه ثابت بوده، اما قیمت‌های خرید و فروش ۱۵ درصد کاهش داشته است.

خسروی درباره منطقه ۱۳ و ۱۴ گفت: در منطقه ۱۳ نه تنها قیمت اجاره کاهش داشته است بلکه قیمت‌ها خرید و فروش هم ۲ میلیون تومان ارزان‌تر شده، اما در منطقه ۱۴ قیمت‌های اجاره افزایش داشته، ولی قیمت‌های خرید و فروش یک تا ۲ میلیون تومان ارزان‌تر شده است.

وی با اشاره به اینکه در منطقه ۱۵ قیمت‌های اجاره و قیمت‌ها خرید و فروش ۱۵ درصد کاهش داشته افزود: قیمت‌های اجاره در منطقه ۱۶ ثابت بوده، اما قیمت‌های خرید و فروش ۲۰ درصد کاهش داشته است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک توضیح داد: در منطقه ۱۷ قیمت‌ها اجاره ثابت بوده، اما قیمت‌های خرید و فروش ۱۵ درصد افزایش یافته و در منطقه ۱۸ هم قیمت‌های اجاره و خرید و فروش ۱۵ درصد کاهش داشته است.

خسروی با اشاره به افزایش نرخ اجاره بها در منطقه ۱۹ و ۲۲ بیان کرد: در منطقه ۱۹ قیمت‌های اجاره ۲۰ درصد افزایش داشته، اما قیمت‌های خرید و فروش ۱۰ تا ۱۲ درصد کاهش داشته است و در منطقه ۲۲ تهران قیمت‌های اجاره ثابت بوده، ولی قیمت‌های خرید و فروش ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه قیمت ارز بر روند معاملات در بازار مسکن متاثر است، گفت: روند کاهش قیمت به ویژه در بازار خرید و فروش ادامه دارد و تجربه در سال ۹۱ نشان داد زمانی که قیمت ارز افزایش می‌یابد قیمت دیگر کالای سرمایه‌ای از جمله مسکن هم افزایش می‌یابد، اما بعد از گذشت مدت کوتاهی این بازار روند ثبات و کاهش را پیدا می‌کند.

قلی خسروی خاطر نشان کرد: بازرسان به صورت هفتگی تمامی بازار اجاره و خرید و فروش را رصد می‌کنند و به محض تخلف در مشاور املاک و مالکان، بازرسیان وارد عمل شده و بعد از تذکرات لازم و در صورت رعایت نکردن اقدام به تعطیلی نظام صنفی می‌کنند.

براساس این گزارش پیش بینی می‌شود اگر روند نظرات بر عملکرد مشاوران املاک و ثبات قیمت در بازار‌های موازی به همین منوال ادامه داشته باشد شاهد کاهش یا حداقل ثبات در قیمت خرید و فروش و نرخ اجاره بها باشیم.

کارگزاری فارابیاخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
ایسام

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها