کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
نیکران موتور
باغ چین

چرا تصادف پورشه در اصفهان بسیاری از مردم را عصبانی کرد

کدخبر:۶۰۵۴۲سه شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳:۰۹۲۱۷۱ بازدید

اولین بار بعد از ظهر پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت یک پیام توییتری منتشر شد که خبر می‌داد شب گذشته در خیابان کارگر اصفهان در تصادفی یک پورشه سیاه رنگ با ...

7kn30uvq6sdy0nb8l6i0.png

اولین بار بعد از ظهر پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت یک پیام توییتری منتشر شد که خبر می‌داد شب گذشته در خیابان کارگر اصفهان در تصادفی یک پورشه سیاه رنگ با سرعت غیر مجاز با سه خودرو برخورد می کند. در اثر تصادف، راننده پراید سفید رنگ کشته می‌شود و راننده پورشه هم از صحنه فراری. ‌روایت بیان می‌کند که زنی جوان که از نزدیکان راننده پورشه متواری است،‌ باخسارت دیده‌ها با تندی صحبت می‌کند و در جواب این که در این تصادف یک نفر کشته شده،‌ پاسخ می‌دهد : "کشتیم که کشتیم، دیه اش را می‌دهیم. "

در پی واکنش‌ها به این توییت‌ها پلیس اصفهان روز شنبه گزارش داد که مالک خودرو را شناسایی کرده‌اند. مالک، پسر ۲۲ ساله اش را که راننده پورشه بوده به کلانتری معرفی می‌کند و پسر، خودش را به پلیس تسلیم می‌کند.

پسر در یک گزارش تلویزیونی محلی اصفهان گفته است: "چون گواهینامه نداشتم، ترسیده بودم. حال خودم هم بد بود. سرم خورده بود به شیشه ماشین و منگ بودم و چیزی نمی فهمیدم. فرار کردم، زنگ زدم به خواهرهایم که به آمبولانس خبر بدهند."

کاربران شبکه‌های اجتماعی با منتشر کردن یک اعلامیه ترحیم، راننده‌ای را که در این تصادف کشته شده است، فرهاد طاهریان معرفی می‌کنند. پسر ۲۱ ساله‌ای که گفته می‌شود ورزشکار هم بوده است.

یک "آقازاده"‌طلب کار

از روز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت فضای مجازی پر شده بود از انتشار خبر این تصادف مرگبار در اصفهان به همراه یک فیلم کوتاه و عکس‌هایی از تصادف اما رسانه‌های داخلی و پلیس تنها روز شنبه درباره این واقعه صحبت کردند.

lk8f362ygv5k481t3mx.jpg

یک کاربر نخستین بار در این باره توییت کرد و روایت‌های شاهدان عینی را با تصاویری از نخستین دقایق پس از تصادف منتشر کرد. این کاربر روی برخورد "طلبکارانه" خواهر راننده پورشه در این تصادف مرگبار تاکید کرده بود. ویدئوی منتشر شده نشان می‌داد پلیس در محل حضور دارد و مردم جمع شدند. ‌در فیلم صدای فریاد نامفهوم زنی می‌آید. این کاربر مدعی است صدای خواهر راننده پورشه است که گفته است:‌ "کشتیم که کشتیم، دیه اش را می‌دهیم. " اما تنها جمله‌ای که در فیلم قابل تشخیص است این است: "آقا ميفهمين؟ این ماشین کلی پولشه كجا میخواین ببرینش!"‌‌

راوی ادعا کرده است گویا راننده آقا یا آقازاده است چرا که به گفته او،‌ پلیس پیگیری نکرده است و خطاب به خسارت دیده ها گفته بهتر است به جای شکایت با خانواده راننده خاطی توافق کنید. اگرچه پلیس راهور اصفهان بعدا این ادعا را رد کرد و گفت این تصادف "ارتباطی به هیچ یک از مسئولان نداشته و راننده آن آقازاده نبوده است".

به دلیل نبودن هیچ گزارش رسمی‌ از سوی پلیس کاربران خود دست به کار شدند و با استفاده از تصاویر شماره پلاک پورشه، نام مالک و راننده را جستجو کردند و اسامی را منتشر کردند.

تاخیر پلیس و رسانه ها در انتشار گزارش رسمی از این اتفاق بحث آقازاده بودن راننده خودروی ضارب را برای کاربران قوت داد و باعث واکنش آنها شد.

همین موضوع ابعاد این ماجرا را از یک تصادف مرگبار فراتر برد. آنها دو جوان درگیر این تصادف را بر اساس ارزش خودروهایشان از دو طبقه غنی و متوسط جامعه توصیف کرده اند، یکی راننده پورشه با ارزش چند میلیاردی و آقازاده و دیگری راننده پراید چند میلیونی که کشته می‌شود.

کاربری توییت کرده است:" فرهاد_طاهریان قربانی تصادف در کورس سرعت دیوانه وار دو خودرو #پورشه براستی می‌تواند نماد نسلی باشد که زیر چرخهای رقابت برای چپاول خانم زاده ها و آقازاده های #اصلاح_طلب و #اصولگرا و وابستگان به قدرت حاکم در حال پرپر شدن هستند."

70bm5lcer6p451epvot.png

کاربر دیگری توییت کرده: ‌یک جوان با یک دنیا آرزو…خیلی عادی درحال عبور که ناگهان…همه چیز تمام میشه. در یک لحظه! نه در میدان جنگ! نه بخاطر بی احتیاطی… یک لحظه با تمام آرزوهاش… بخاطر چی؟ تفریح آقازادگان آقایان خونخوار. یه لحظه فکرشو بکنید،هرکدوم از ما با همه آرزوهامون میتونستیم جای #فرهاد_طاهریان باشیم.

eytsl8lyddfzforu5zpi.png
اما روایت‌های دیگر این تصادف چه بود؟

روایت های ضد و نقیض زیادی از این ماجرا نقل شده است. به گزارش بعضی از رسانه‌ها تصادف به دنبال کورس گذاشتن میان دو خودرو پورشه پیش آمده. اما کاربری به نام حسین یزدی، مدیر کانال تلگرامی ایران تایمز، در یک رشته توییت از یک شاهد نقل می‌کند که یک پورشه و یک ۲۰۶ در حال فرار بودند و در حالیکه یک تویوتا با چراغ گردان به دنبال آن‌ها بود، با خودروهای دیگر تصادف می‌کنند:

"خواهران راننده با ماشین لکسوس سر صحنه تصادف می‌رسند! ... تعدادی از مردم مرتب سر ماشین می‌رفتند و برخی وسایل درون ماشین را بر می‌داشتند. خواهران داد و فریاد می‌کنند که برای چه سر ماشین می‌روید و می‌دانید قیمت این ماشین چند است؟! و حتی کار به زد و خورد هم کشیده می‌شود! پس از مدتی پدر ضارب با ماشین پورشه خود به سر صحنه می‌رسد ... تعدادی از مردم خسارت دیده مرتب اظهار ناراحتی نموده و خواهان توقیف و انتقال سریع خودروی پورشه را داشتند که خواهر راننده خاطی داد و فریاد کرده که برای چی ماشین را ببرند؟ می‌دانید قیمت این ماشین چند است؟! و حتی کار به زد و خورد هم کشیده می شود"

گزارش رسمی پلیس می‌گوید راننده خودروی پورشه پس از برخورد با یک خودروی پراید و یک پژو ۲۰۶ از صحنه گریخته است. کارشناس پلیس علت حادثه را سرعت غیرمجاز و عدم رعایت فاصله طولی از سوی راننده سواری پورشه اعلام کرده است.

در نهایت روز دوشنبه محمدرضا خدادوست فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان خبر داد راننده خاطی روانه زندان شده و گفت "مأموران پلیس در اجرای قانون تفاوتی بین افراد قائل نیستند و با هر کسی در هر جایگاه و مقامی باشد در صورتی که قانون و حقوق شهروندی را زیر پا بگذارد، قاطعانه برخورد می‌کنند."

در هر صورت آنچه که به دنبال این تصادف در فضای مجازی افتاد نشان دهنده حساسیت و خشم بعضی کاربران از سبک زندگی آقازاده هاست. وجود پرونده های فراوان اختلاس و فساد مالی بعضی از مسئولان و خویشاوندانشان در شرایطی که مردم با مشکلات شدید اقتصادی درگیر هستند،‌ اتفاقاتی از این دست را مورد توجه همه قرار می دهد.
اخبار مرتبط

آژانس مسافرتی علاالدین

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

فرمون
رزرو هتل