کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
چیلیوری
چیلیوری

پیشنهاد انتقال سرریز آب سد لار به سمنان به جای انتقال آب دریا

کدخبر:۵۸۷۶۸یکشنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵:۱۳۴۰۱۵ بازدید

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس با بیان اینکه مجلس پیشنهاد جایگزین انتقال سرریز آب سد لار به سمنان به جای انتقال آب دریای خزر را به دولت ارائه شده است.

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خانه ملت درخصوص کاهش تراز آب دریای خزر از سال 74 تا 94 به میزان 13 cm و تاثیر عواملی همچون اجرای "طرح آب دریای خزر" در تشدید این مهم، گفت: انتقال آب دریای خزر اجرایی نشده است بنابراین نمی‌توان گفت؛ کاهش تزار آب دریای خزر به این دلیل است ضمن آنکه هیچگاه نیز اجرایی نخواهد شد چراکه این طرح مخالفت شدید مردم را به دنبال دارد لذا مردم اجازه نخواهند داد دریای خزر به سرنوشت دریاچه ارومیه و رودخانه زاینده‌رود دچار شود.


پیشنهاد جایگزین انتقال سرریز آب سد لار به سمنان به جای انتقال آب دریای خزر

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس با بیان اینکه مجلس پیشنهاد جایگزین انتقال سرریز آب سد لار به سمنان با 250 میلیون مترمکعب در سال را داده است، ادامه داد: نیاز استان سمنان به آب تا سال 2020 حدود 50 مترمکعب به معنای یک پنجم ظرفیت آب سرریز سد دلار است ضمن آنکه به آب شیرن کن، تصفیه‌خانه، تخریب جنگل و... نیز آحتیاج ندارد.   

وی با تاکید بر اینکه انتقال آب دریای خزر به سمنان اجرایی نخواهد شد چراکه مردم و موکلین آن‌ها در مجلس چنین اجازه‌ای نخواهند داد، افزود: متاسفانه دریای خزر بدون اجرای طرحی‌هایی همچون انتقال آب با پس‌روی بسیاری در دهه‌های اخیر به‌ویژه در منطقه نوشهر و چالوس رو به رو شده است.

احمدی لاشکی با بیان اینکه آب رودخانه‌ها باید به دریا ریخته شوند اما از این اتفاق ممانعت می‌شود، اضافه کرد: دستکاری انسان در طبیعت همچون ممانعت در ریزش آب رودخانه‌ها به دریا، ویلاسازی‌ اطراف دریا، تخریب جنگل‌ها و... بر پس‌روی آب دریای خزر اثر گذاشته‌ است.


دولت در صرافت حل مشکل دریای خزر نیست و برنامه‌ای برای آن ندارد

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: دولت در صرافت حل مشکل دریای خزر نیست و برنامه‌ای برای آن ندارد، درحالی که باید یک تیم قوی برای تغییر شرایط با حضور تمام دستگاه‌های مرتبط تشکیل شود.

چاپ شاپرکاخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

ساترا
رزرو هتل