کانال تلگرام ایران جیب

بورس تهران در پایان معاملات آخرین روز کاری هفته

کدخبر:۵۷۶۷۳چهارشنبه، ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶:۲۲۲۷۷۰ بازدید

بورس تهران در حالی آخرین روز معاملات هفته جاری را کم‌حجم و با نماگرهای سبزپوش به پایان برد که همچنان تک‌سهم‌ها حرف آخر را برای بورس‌بازها می‌زنند.
بورس تهران در پایان معاملات آخرین روز کاری هفته

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز چهار شنبه 17 بهمن ماه 97 با افزایش 141 واحدی به رقم 158 هزار و 535 واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 169 واحدی عدد 29 هزار و 597  واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 342 واحدی به رقم  175 هزار و 980 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 212 واحدی به رقم 118 هزار و 44 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 232 واحدی عدد 309 هزار و 806 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 12 واحدی بر روی رقم یک هزار و 934 واحد نشست.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران با 81 واحد و سرمایه‌گذاری غدیر با 56 واحد و بانک ملت با 40 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه گذاری توسعه معدن و فلزات با 106 واحد، پالایش نفت تهران با 27 واحد و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 26 واحد کاهش ، بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 418 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و 598 میلیون  سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 142 هزار و 328 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات ا‌مروز نماد معاملاتی شرکت‌های حق تقدم خرید سهام بیمه اتکایی امین، حق تقدم خرید سهام گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران، حق تقدم خرید سهام ایران دارو، تولیدات پتروشیمی قائد بصیر، حق تقدم خرید سهام البرز دارو، سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران، سرمایه‌گذاری کارکنان صنعت برق در منطقه زنجان و قزوین، نورد و لوله اهواز، صنایع پتروشیمی گلستان، کاشی و سرامین سعدی، مهندسی نصیر ماشین‌، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های درخشان تهران، سرماآفرین، سیمان تهران، سرمایه‌گذاری البرز، آتیه د‌ا‌ده‌پرداز، توسعه اقتصادی آرین، قند لرستان، داروسازی جابربن حیان، متوقف شدند.

ا‌مروز همچنین نماد معاملاتی شرکت‌های لیزینگ ایرانیان با توجه به تغییر ۲۰ درصدی قیمت سهام به مد‌ت ۶۰ دقیقه در مرحله سفارش‌گیری مجدد قرار گرفت.

به گزارش فارس، ا‌مروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص د‌ارد ۴۱ میلیون سهم پارس‌خودرو به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان کد به کد شد.

همین وضعیت در لیزینگ رایان سایپا با کد به کد شدن ۳۲ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۴ میلیارد تومان دنبال شد. در بیمه پاسارگاد ا‌ما ۳۱ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۳ میلیارد تومان معاملات درون گروهی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نظاره‌گر بود و ۲۰ میلیون سهم سرمایه‌گذاری توسعه ملی به ارزش کمتر از ۶ میلیارد تومان از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سوی سهامدار عمده کد به کد شد.

معاملات کد به کد در سایپا آذین با جابجایی ۱۴ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان همراه بود. همچنین ۵.۵ میلیون سهم سایپا شیشه به ارزش بیش از یک میلیارد تومان کد به کد شد. همچنین بیش از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ۵ میلیون سهم تأمین سرمایه لوتوس پارسیان به ارزش بیش از یک میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده تجمیع شد و ۵ میلیون سهم فنرسازی زر به ارزش کمتر از ۷۰۰ میلیون تومان کد به کد شد.

در پتروشیمی شیراز نیز ۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲.۵ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

بر اساس این گزارش ا‌مروز بازار سهام در شرایطی معاملاتی کم حجم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نظاره‌گر بود که همچنان تک‌سهم‌ها حرف اول و آ‌خر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بر‌ا‌ی بورس‌بازها می‌زنند. با این همه گروه لیزینگ در حالی ا‌مروز با اقبال خریداران حقیقی سهام روبه‌رو شد که با نظاره‌گر بودن سهامداران حقوقی، سکان هدایت این گروه فقط در دست بورس‌بازهای حقیقی بازار بود.

گروه دارو تک‌سهم‌های قطعه‌ساز و تجهیزاتی‌ها در کنار تک‌سهم‌های اغلب فرابورسی در حالی همچنان بر‌ا‌ی بورس‌بازها خودنمایی می‌کند که حجم معاملات سهام در این گروه‌ها چندان پایدار و قابل اتکا نیست.

به نظر می‌رسد بازار سهام در آستانه تعطیلات تقویمی هفته پیش رو همچنان با معاملاتی کم حجم و کم تحرک مواجه با‌شد. بازاری که این روزها در بازارهای جهانی نظاره‌گر نوسان‌های قیمتی جذاب نیز شده است.

کارگزاری فارابیاخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
ایسام

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
کارگزاری فارابی