کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

الحاق اولین موتور ملی به قطارها


کد خبر : ۵۵۹۴۲یکشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹:۳۶۱۸۳۹ بازدید

معاون ناوگان راه‌آهن با اشاره به الحاق اولین موتور ملی به لکوموتیوهای ناوگان ریلی کشور گفت: صرفه‌جویی ارزی مناسبی با اجرای این موضوع محقق می‌شود.

مجتبی تفقدی امروز در نمایشگاه حمل و نقل در تهران به رونمایی از موتور ملی لکوموتیو ساخته شده توسط متخصصان داخلی اشاره کرد و گفت:‌ این موتور توسط شرکت دیزل سنگین ایران و به کمک متخصصان ایرانی ساخته شده است.

وی ادامه داد: قرارداد ساخت این موتور ملی از سال ۸۸ منعقد شد، سال ۹۰ اولین نمونه تولید شده مورد آزمایش قرار گرفت، اما نیازمند تغییراتی بود.

معاون ناوگان راه‌آهن افزود: حدود دو الی سه سال ساخت این موتور به تعویق افتاد و پس از آن، شرکت داخلی موفق به تکمیل این موتور ملی شد که اولین نمونه آن تست روی زمین شد و پس از موفقیت، روی لکوموتیو نیز نصب شد و مورد آزمایش قرار گرفت. 

تفقدی ادامه داد: در حال حاضر ما لکوموتیو با موتور ملی داریم که در ناوگان مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

معاون ناوگان راه‌آهن با بیان اینکه از این موتورهای لکوموتیو برای لکوموتیوهای مانوری استفاده می‌شود،‌ اظهار داشت:‌ در حال حاضر حدود ۱۵۰ دستگاه لکوموتیو مانوری در ناوگان ریلی کشور فعال است و به حدود ۵۰ تا ۷۰ دستنگاه لکوموتیو دیگر نیاز است. 

وی با بیان اینکه برای واردات مشابه این موتور ملی حدود ۴۰۰ هزار یورو نیاز است،‌گفت:‌ قرارداد ما در سال ۸۸ بابت هر دستگاه موتور ملی با شرکت داخلی ۲ میلیارد ریال بود، به دلیل نوسانات قیمتی این رقم افزایش می‌یابد، اما قطعا قیمتی که محقق می‌شود، از قیمت‌های وارداتی بسیار کمتر است. اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها