کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

واکنش به درخواست رضا پهلوی برای تحریم ایران


کد خبر : ۵۵۹۳۳یکشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۵:۰۴۲۴۹۶ بازدید

رضا پهلوی تمام تلاش خود را برای تحریم بیشتر ایران به کار بسته است، در تازه‌ترین اقدام خود، در جریان یک سخنرانی در موسسه واشنگتن ...

 رضا پهلوی تمام تلاش خود را برای تحریم بیشتر ایران به کار بسته است، در تازه‌ترین اقدام خود، در جریان یک سخنرانی در موسسه واشنگتن پیشنهاد کرد دولت ترامپ با ضبط اموال ایران کمک مالی بیشتری در اختیار نیروهای اپوزیسیونِ برانداز قرار دهد!

رضا پهلوی برای بار چندم خواستار اعمال “تحریم های هدفمند” علیه ایران شد. او پیش از این نیز در جریان روابطی پنهان که بعدا رسانه‌ای شد، از سعودی‌ها درخواست کمک مالی کرده بود.

موسسه واشنگتن که رضا پهلوی در آن به سخنرانی پرداخته از سال ۱۹۸۵ تاسیس شده و موسسان آن، رئیس و نایب رئیس پیشین لابی اسرائیلی AIPAC هستند.

سخنرانی فرزند شاع مخلوع ایران در این موسسه آمریکایی که برای فشار بیشتر به ایران، تحریم و در نهایت براندازی تلاش می‌کند، واکنش‌های بسیاری را در فضای مجازی نیز به دنبال داشته است:

محمد مبین مدیرعامل خبرگزاری برنا نوشته: «خلاصه حرفهای پهلوی: اونایی که بابام سال ۵۷ برد تموم شده، اموال مردم را توقیف کنید بدید خرج کنیم، مردم رو هم هدفمند تحریم کنید تا جیکشون در نیاد»

صدرا محقق دبیر اجتماعی روزنامه شرق هم نوشته: «شده حکایت «همسایه‌ها یاری کنید تا من شوهرداری کنم» از پولدارهای لس‌انجلس تا دربار سعودی و بحرین و قطر بگیر بیا تا اسراییل و آمریکا و خلاصه هر جایی که تونست درخواست کمک مالی و تحریم کرده. کل استراتژی شازده هم اینه که پول جمع کنین بدین به من.»

عطاء الله مهاجرانی به سخنان امروز رضا پهلوی واکنش نشان داد و نوشت:یک ساعت و ۱۶ دقیقه با گفتگوی شازده در واشنگتن انستیتو تلف کردم!


کارگزاری فارابیکارگزاری فارابی


اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری