کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

علم‌الهدی: فضای مجازی دختران را بی‌عفت می‌کند


کد خبر : ۵۵۹۰۲شنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳:۰۸۶۷۴ بازدید

در خطبه‌های امروز نماز جمعه، ائمه جماعات سراسر کشور با اشاره به مباحث روز، ضرورت وحدت حوزه و دانشگاه و توجه بیشتر دولتمردان به حل مشکلات اقتصادی را خواستار شدند.

در خطبه‌های امروز نماز جمعه، ائمه جماعات سراسر کشور با اشاره به مباحث روز، ضرورت وحدت حوزه و دانشگاه و توجه بیشتر دولتمردان به حل مشکلات اقتصادی را خواستار شدند.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با تبریک سالروز ولادت امام حسن عسکری(ع)، اظهار کرد: امروز دشمن درصدد است که با همه قدرت، توان و توطئه‌ها این جریان را در صفحه کره زمین براندازی کند. دشمن می‌خواهد این جریان براندازی شود و با همه قدرت آمده است. راهکار امام عسکری(ع) در سیره سیاسی‌شان باید راهکار امروز ما باشد. در آن روز دشمن با هر نقشه‌ و برنامه‌ای وارد می‌شد، وجود مقدس امام عسکری(ع) همان نقشه دشمن را برضد و علیه دشمن بر می‌گرداند.

علم‌الهدی با تأکید بر این‌که «امروز ما در وضعیتی قرار گرفته‌ایم که مسئولان نظام، دستگاه‌های اجرایی و مسئولان برنامه‌ریزی در مجلس باید سیره امام عسکری(ع) راهبرد قرار دهند»، یادآور شد: دشمن از چند جهت ما را محاصره کرده است که یک جهت آن اقتصادی است. نه این که فقط حساب گرسنگی مردم و ضیق معیشت مردم، صرفاً اجرای یک دشمنی و عداوت محض باشد. دشمن می‌خواهد وابستگی مردم به نظام را قطع کند، چراکه آنچه باعث قدرت نظام است و ۴۰ سال نظام را با همه دشمنی‌ها قدرتمند از گذشته نگه‌داشته است وابستگی مردم به نظام است.

وی ادامه داد: دشمن می‌خواهد وابستگی مردم به نظام را قطع کند، به حساب این که اگر مردم در یک شرایط بد اقتصادی قرار گیرند از نظام فاصله می‌گیرند به نظام بدبین می‌شوند و مقابل نظام واقع می‌شوند و نظام این پشتیبانی و اقتدار را از دست می‌دهد؛ به این مناسبت سفره مردم را هدف گرفته‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان این که «این روزها مسئله گرانی دارد مردم را از پای در می‌آورد»، تصریح کرد: نمی‌دانم مسئولان تا چه اندازه مراقب‌اند. می‌گویند حالا مرغ ۱۰ تومان؛ آیا مرغ ۱۰ تومان برای یک آقایی که با حداقل حقوق یا زیر حداقل حقوق می‌خواهد یک خانواده ۵ نفره را اداره کند قابل تأمین است؟ تازه می‌گویند این ارزان‌اش است و روزی که اعلام قیمت می‌کنند و مردم به بازار می‌روند می‌بینند که قیمت چند برابر شد.

وی خاطرنشان کرد: آیا باید در مقابل این مسأله بی‌تفاوت باشیم و بیایستیم و گرسنگی و معیشت ضیق مردم و تنگناهای زندگی مردم را نگاه کنیم و هیچ تکانی نخوریم؟ بنده حق دخالت در مسئولیت‌های کشور را ندارم، اما واقعاً دستگاه‌های امنیتی و قضایی باید وارد قصه شوند. مسأله از اتحادیه‌ها و تعزیرات گذشته. کسی حریف این وضع نمی‌شود. یک شرکت را جریمه می‌کنند بلافاصه قیمت را دو برابر می‌دهد و می‌گوید جریمه‌اش را می‌دهم چراکه سه برابر این جریمه را از شکم مردم در می‌آورد.

علم‌الهدی افزود: وضع ما به این‌جا کشیده شده است. یعنی عزیزانی که برنامه‌ریزان در مجلس هستند و عزیزانی که مجری و مدیر این نظام در عرصه اجرایی در دولت هستند باید در برابر این قضیه ساکت تماشا کنند و دشمن بر ما مسلط مسلط شود؟

وی با اشاره به این‌که «شرایط در عرصه‌های فرهنگی هم این‌گونه است»، گفت: در مسأله فضای مجازی دشمن از چند طرف ما را محاصره کرده است و ما را سرکوب می‌کند. ما باید در هر قسمت باید با همان قسمت مقابله کنیم.

وی ادامه داد: امروز فضای مجازی یک گردش‌گاه و یک فضای زندگی برای مردم ما و مخصوصاً نسل جوان ماست و ما باید در آسیب‌ها و آفت‌های امنیتی، اقتصادی و فرهنگی آن این‌گونه بی‌تفاوت باشیم؟ بنا شد شبکه‌های اجتماعی داخلی تقویت شوند. این مسئله را شورای عالی فضای مجازی تصویب کرد و وزارت ارتباطات مسئول اجرایی شد. امروز متأسفانه امکانات شبکه‌های اجتماعی داخلی در مقابل امکانات شبکه‌های خارجی مانند تلگرام و اینستاگرام صفر، بلکه زیر صفر است.

علم‌الهدی عنوان کرد: به قول معاون فضای مجازی دادستان کل انقلاب در مقابل ۳۰۰۰ سرور تلگرام، فقط ۳۵ سرور شبکه‌های اجتماعی داخلی دارند. هم‌چنین پهنای باندی که در این کشور به تلگرام داده شده ۵۰۰ گیگابایت است، در حالی پهنای باندی که به شبکه‌های اجتماعی داخلی داده شده تنها ۳۲ گیگابایت است؛ آیا این قابل مقایسه است؟ آیا این درست است که شما در این ممکلت برای دشمن اتوبان چهاربانده باز کنید و در کنار آن برای مدافعان داخلی یک جاده خاکی بسازید؟

وی با بیان این‌که در حال حاضر فضای مجازی ما در چنین شرایط قرار دارد، اضافه کرد: این فضایی است که دختران را بی‌عفت و جوانان را هرزه می‌کند، این فضایی است که این همه فشارها و خیانت‌های امنیتی برای ما وارد می‌کند. نمی‌دانم این مسئولان چه می‌کنند و چرا نمایندگان مجلس آنقدر ساکت هستند. یکی دو تا هم که داد می‌زنند آنقدر مورد هجمه قرار می‌گیرند که صدایشان را خفه می‌کنند و بقیه هم همکاری نمی‌کنند؛ آیا این درست است؟اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
لاماری