کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

حداقل قیمت گندم 2 هزار تومان است


کد خبر : ۵۵۷۸۷سه شنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲:۳۴۲۱۰۶ بازدید

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت :اگر قرار است کمکی به اقتصاد کشور در شرایط بحرانی موجود صورت بگیر نباید صرفا ...

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت :اگر قرار است کمکی به اقتصاد کشور در شرایط بحرانی موجود صورت بگیر نباید صرفا هزینه آن بردوش تولیدکنندگان محصولات کشاورزی باشد.

احمدعلی کیخا در گفت‌وگو با خانه ملت، در خصوص افزایش قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان توسط دولت، اظهار داشت: دولت در راستای افزایش قیمت خرید تضمینی گندم با اصلاح قیمت اعلام شده اقدامات و عقب نشینی داشته است.


میزان افزایش قیمت گندم قابل قبول نیست

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت خرید تضمینی گندم و اعلام قیمت جدید به مزارن یک هزار 600تومان برای هر کیلوگرم قابل قبول نیست، گفت: براساس اقدامات و محاسبات کارشناسی صورت گرفته توسط نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس حداقل قیمت این محصول باید بین 2 هزار تا 2 هزار و 200تومان توسط دولت تعیین شود.

طرح سوال از رئیس جمهور و استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در پی عدم افزایش قیمت گندم

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه با استیضاح وزیر جهاد کشاورزی قیمت‌ خرید تضمینی گندم افزایش پیدا می‌کند، اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به عدم افزایش قیمت خرید تضمینی گندم به میزان واقعی موضوع استیضاح وزیر جهاد کشاورزی و سوال از رئیس جمهور مطرح است.


نباید هزینه شرایط اقتصادی کشور بر دوش کشاورزان باشد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: اگر قرار است کمکی به اقتصاد کشور در شرایط بحرانی موجود صورت بگیر نباید صرفا هزینه آن بردوش تولیدکنندگان محصولات کشاورزی باشد.

گفتنی است دولت قیمت خرید تضمینی گندم را با دوماه تاخیر نسبت به مهلت قانونی یک هزار و 470تومان تعیین کرد که با توجه به فشارهای وارده از سوی کشاورزان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، قیمت خرید تضمینی این محصول به میزان 130تومان در هر کیلوگرم  افزایش پیدا کرد اما راضی کننده نبود.

همچنین نمایندگان در مجلس شورایی اسلامی با امضاء بیانیه‌ای قیمت تعیین شده را اجحاف در حق کشاورزان دانسته و باتوجه به قیمت ارز و ابزارهای کشاورزی خواستار تجدیدنظر در قیمت گذاری‌ها و محاسبه قیمت‌های به صورت واقعی شدند.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها