کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی


تصویب FATF به معنای وابستگی خارجی است؟


کد خبر : ۵۵۷۷۳سه شنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴:۱۹۴۳۸ بازدید

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: پیوستن به FATF به معنای وابستگی به خارج از کشور و قدرت‌ها نیست؛ ما برای زندگی در فضای بین‌الملل و ...

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: پیوستن به FATF به معنای وابستگی به خارج از کشور و قدرت‌ها نیست؛ ما برای زندگی در فضای بین‌الملل و ایجاد سلامت کار و جلوگیری از پولشویی در کشور نیازمند این لایحه هستیم.

محمود میرلوحی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: همه موضوعات در دنیا مخالفان و موافقان خود را دارد. وجود اختلاف اشکالی ندارد؛ اما مهم است تا تصمیمات گرفته شده در مورد آن موضوع از راه تدبیر و عقل اخذ شود. این شرایط برای موضوع FATF هم صدق می کند.

وی ادامه داد: امیدواریم مسیری که این لایحه در مجلس و شورای نگهبان طی می‌کند، مسیر عقلانیت و حمایت از منافع ملی باشد.

این فعال سیاسی افزود: پیوستن به FATF به معنای وابستگی به خارج از کشور و قدرت‌ها نیست؛ ما برای زندگی در فضای بین‌الملل و ایجاد سلامت کار و جلوگیری از پولشویی در کشور نیازمند این لایحه هستیم.

وی گفت: متاسفانه عده‌ای این لایحه را خلاف منفعت ملی می‌دانند و یا شاید نان و فرصت پیشرفت‌شان را در عدم همکاری با دنیا می‌دانند. این جریان در ۱۵ سال اخیر به دنبال گفت‌و گو با دنیا نیست و حتی با تفاهم داخلی هم مخالف هستند.

میرلوحی ادامه داد: همان کسانی که با برجام مخالف بودند امروز با FATF  هم مخالفت می کنند، اما افکار عمومی امروز بیش از همیشه تعامل با دنیا را پذیرفته است.

وی افزود: اگر بخواهیم شیطنت‌های قدرت‌هایی مثل آمریکا، اسرائیل و عربستان جوان را خنثی کنیم باید با دنیا تعامل داشته باشیم. ایران هراسی پروژه‌ای است که کشورهای یاد شده به دنبال آن هستند و دوری از توافقنامه‌های بین‌المللی باعث می‌شود تا آنان به راحتی بتوانند پروژه مذکور را به انجام برسانند.اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها