کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

تصویب FATF به معنای وابستگی خارجی است؟


کد خبر : ۵۵۷۷۳سه شنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴:۱۹۴۴۳ بازدید

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: پیوستن به FATF به معنای وابستگی به خارج از کشور و قدرت‌ها نیست؛ ما برای زندگی در فضای بین‌الملل و ...

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: پیوستن به FATF به معنای وابستگی به خارج از کشور و قدرت‌ها نیست؛ ما برای زندگی در فضای بین‌الملل و ایجاد سلامت کار و جلوگیری از پولشویی در کشور نیازمند این لایحه هستیم.

محمود میرلوحی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: همه موضوعات در دنیا مخالفان و موافقان خود را دارد. وجود اختلاف اشکالی ندارد؛ اما مهم است تا تصمیمات گرفته شده در مورد آن موضوع از راه تدبیر و عقل اخذ شود. این شرایط برای موضوع FATF هم صدق می کند.

وی ادامه داد: امیدواریم مسیری که این لایحه در مجلس و شورای نگهبان طی می‌کند، مسیر عقلانیت و حمایت از منافع ملی باشد.

این فعال سیاسی افزود: پیوستن به FATF به معنای وابستگی به خارج از کشور و قدرت‌ها نیست؛ ما برای زندگی در فضای بین‌الملل و ایجاد سلامت کار و جلوگیری از پولشویی در کشور نیازمند این لایحه هستیم.

وی گفت: متاسفانه عده‌ای این لایحه را خلاف منفعت ملی می‌دانند و یا شاید نان و فرصت پیشرفت‌شان را در عدم همکاری با دنیا می‌دانند. این جریان در ۱۵ سال اخیر به دنبال گفت‌و گو با دنیا نیست و حتی با تفاهم داخلی هم مخالف هستند.

میرلوحی ادامه داد: همان کسانی که با برجام مخالف بودند امروز با FATF  هم مخالفت می کنند، اما افکار عمومی امروز بیش از همیشه تعامل با دنیا را پذیرفته است.

وی افزود: اگر بخواهیم شیطنت‌های قدرت‌هایی مثل آمریکا، اسرائیل و عربستان جوان را خنثی کنیم باید با دنیا تعامل داشته باشیم. ایران هراسی پروژه‌ای است که کشورهای یاد شده به دنبال آن هستند و دوری از توافقنامه‌های بین‌المللی باعث می‌شود تا آنان به راحتی بتوانند پروژه مذکور را به انجام برسانند.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها