کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

بهای پیشنهادی رهن کامل آپارتمان در مناطق 1، 2 و 3 تهران


کد خبر : ۵۵۷۲۳دوشنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷:۴۴۵۴۲۱ بازدید

در هفته‌های اخیر عرضه آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ با مساحت بیش از 100 مترمربع در بازار رهن و اجاره سه منطقه شمالی پایتخت افزایش یافته است.
بهای پیشنهادی رهن کامل آپارتمان در مناطق 1، 2 و 3 تهرانبهای پیشنهادی رهن کامل آپارتمان در مناطق 1، 2 و 3 تهران

در هفته‌های اخیر عرضه آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ با مساحت بیش از 100 مترمربع در بازار رهن و اجاره سه منطقه شمالی پایتخت افزایش یافته است.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از دنیای‌اقتصاد، از اواخر بهار امسال تا اواخر تابستان به دلیل رونق معاملات مسکن، بازار رهن کامل آپارتمان نیز رونق گرفت. ماجرا از آنجا نشات می‌گیرد که بسیاری از خریداران مسکن از ابزار به رهن سپردن ملک خریداری شده برای غلبه بر کاهش قدرت خرید خود تحت تاثیر جهش قیمت‌ها استفاده کردند و به این ترتیب توانستند خانه‌دار شوند. اما با خداحافظی رونق از بازار مسکن، در پاییز امسال هنوز تعداد آپارتمان‌های عرضه شده به‌صورت رهن کامل قابل توجه است. البته جنس ازدیاد فایل‌های رهن کامل در بازار پاییزی با جنس تابستانی آن متفاوت است. انگیزه عرضه رهن کامل در پاییز به اجاره رفتن بنا در شرایط رخوت بازار اجاره‌بها است.

در نتیجه بهای پیشنهادی فایل‌های رهن کامل پاییزی اندکی نسبت به فایل‌های تابستانی مناسب‌تر است. با این وجود یک بخش از بازار رهن کامل آپارتمان‌ها رویه جزیره‌ای متفاوت از کل بازار اجاره‌بها را دارد و آن بازار سه منطقه شمالی پایتخت شامل مناطق یک، دو و سه است. در این مناطق تمایل به دریافت اجاره‌بهای ماهانه بسیار بالا است و عموما فایل رهن کامل در آنها کمیاب است. این در حالی است که مالکان یک گروه از آپارتمان‌های این مناطق در پاییز که مراجعه مستاجران به بنگاه‌ها بسیار کمتر است، میل بیشتری به عرضه رهن کامل آپارتمان خود پیدا می‌کنند. آنها مالکان آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ با مساحت بیش از ۱۰۰ مترمربع هستند که با توجه به امکانات لوکس بنا، اغلب ملک خود را حول و حوش مترمربعی ۳ میلیون تومان برای رهن عرضه می‌کنند. نگاهی به فایل‌های آذرماه بازار اجاره‌بها نیز این واقعیت را تایید می‌کند که میل به عرضه رهن کامل در مناطق لوکس تهران عمدتا در میان مالکان آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ مشهود است.

بهای پیشنهادی رهن کامل آپارتمان در مناطق 1، 2 و 3 تهراناخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
لاماری