کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

پیشنهاد یک نماینده مجلس درباره سقف و زمان بازپرداخت جدید وام مسکن


کد خبر : ۵۵۶۳۴شنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰:۱۷۶۵۴ بازدید

سیدکمال‌الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی می‌گوید با توجه به افزایش بی‌رویه قیمت مسکن بسیاری از اقشار جامعه توان ...

سیدکمال‌الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی می‌گوید با توجه به افزایش بی‌رویه قیمت مسکن بسیاری از اقشار جامعه توان خرید مسکن را ندارد و به همین دلیل وام مسکن باید افزایش پیدا کند و زمان بازپرداخت و میزان اقساط آن اصلاح شود.

شهریاری با بیان اینکه با افزایش قیمت مسکن وام فعلی بخش کمی از قیمت خانه را پوشش می‌دهد، تاکید کرد: اگر دولت بتواند ۶۰ الی ۷۰ درصد قیمت مسکن‌های کمتر از ۱۰۰ متر را وام دهد، مناسب است که باعث رونق بازار و صاحب خانه‌شدن اقشار ضعیف جامعه می شود.

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس با بیان اینکه نرخ سود وام مسکن باید پایین باشد، تصریح کرد: البته میزان اقساط تسهیلات کم و زمان بازپرداخت آن نیز طولانی مدت و مثلا ۲۵ الی ۳۰ ساله باشد تا دهکهای پایین جامعه هم صاحب‌خانه شوند.

شهریاری با بیان اینکه اگر دولت بتواند به بانک مسکن یارانه دهد تا این بانک وام خرید خانه را از طریق پس‌انداز کاهش دهد، اظهار داشت: اگر میزان پس‌انداز در بانک برای اخذ تسهیلات کاهش یابد، اقشار کم درآمد هم ترغیب می‌شوند تا در بانک مسکن پس‌انداز کنند و از امتیاز آن برای دریافت تسهیلات استفاده کنند. قطعا چنین شرایطی می‌تواند به خانه‌دار شدن کم‌درآمدها کمک کند.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها