کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

شروط وزارت نیرو برای سهمیه‌بندی نشدن آب


کد خبر : ۵۵۵۲جمعه، ۶ تیر ۱۳۹۳ - ۱۷:۳۱:۰۵۲۰۷۲ بازدید

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو با تاکید بر این که وزارت نیرو هنوز اعلام سهمیه‌بندی آب نکرده است، گفت: اگر مردم در مصرف آب صرفه‌جویی نکنند و دمای هوا با گرمای بیش از 40 درجه ...

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو با تاکید بر این که وزارت نیرو هنوز اعلام سهمیه‌بندی آب نکرده است، گفت: اگر مردم در مصرف آب صرفه‌جویی نکنند و دمای هوا با گرمای بیش از 40 درجه تداوم پیدا کند منجر به سهمیه‌بندی آب می‌شود.

علیرضا دائمی در مورد مشکلات آبی که در حال حاضر در شهرها و کلان شهرها به صورت موردی رخ می‌دهد، گفت:‌ در صورت بروز اتفاق در زمان کنونی، این حوادث ناشی از موارد تکنیکی است که باید مدیریت شود و وزیر نیرو نیز برنامه‌ریزی کاملی را در این زمینه دارند. بنابراین در حال حاضر در هیچ بخشی از کشور سهمیه‌بندی آب صورت نگرفته است.

وی با تاکید بر این که سهمیه‌بندی آب بر اساس زمان‌بندی و اعلام به مشترکان صورت می‌گیرد، گفت: سه مولفه آب و هوا، میزان مصرف آب و موارد فنی تکنیکی مخازن در سهمیه‌بندی آب نقش دارند که تداوم وضعیت هوا با دمای بیش از 40 درجه، ادامه روند مصرف آب به شکل کنونی و عدم توجه به توصیه‌های صورت گرفته توسط مردم و از سوی دیگر موارد فنی و تکنیکی مخازن می‌توانند منجر به سهمیه‌بندی شوند. بنابراین مردم باید همراهی کنند و مصرف را مدیریت کنند تا بتوانیم شرایط بهتری داشته باشیم. در صورتی که مردم ملاحظه کنند و وضعیت آب و هوا نیز بهبود پیدا کند سهمیه‌بندی آب صورت نمی‌گیرد اما در غیر این صورت گزینه سهمیه‌بندی مطرح می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی امور اقتصادی وزارت نیرو با تاکید بر این که برنامه‌ریزی وزارت نیرو دارای گزینه‌های مختلف است، گفت: اگر صرفه جویی صورت نگیرد و مصرف کاهش پیدا نکند الزما در برخی شهرها سهمیه‌بندی آب خواهیم داشت.

پیش از این حمید چیت‌چیان، وزیر نیرو نیز تاکید کرده بود که کمبود شدید منابع آب در کشور جدی است و برای ایجاد تعادل در مصرف و منابع، صرفه جویی تنها راه باقی مانده است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها