کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

بهره برداری از ایران مال با مشارکت بخش های خصوصی و تعاونی کشورهای خارجی


کد خبر : ۵۵۳۴۶شنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶:۳۳۶۹۴ بازدید

نمایندگان اتحادیه بین‌المللی تعاون در منطقه آسیا – اقیانوسیه در جریان بازدید از بازار بزرگ ایران به عنوان یکی از دستاور های عظیم بخش خصوصی ،بر همکاری هر چه بیشتر خود برای بهره برداری کامل ...

نمایندگان اتحادیه بین‌المللی تعاون در منطقه آسیا – اقیانوسیه در جریان بازدید از بازار بزرگ ایران به عنوان یکی از دستاور های عظیم بخش خصوصی ،بر همکاری هر چه بیشتر خود برای بهره برداری کامل از این پروژه تاکید کردند.

این بازدید در خلال برگزاری سیزدهمین اجلاس بین المللی تعاون در آسیا و اقیانوسیه در تهران انجام شد که طی آن میهمانان و مسئولین خارجی با پتانسیل های عمرانی و فرصت های سرمایه گذاری بخش خصوصی و تعاونی در ایران مال آشنا شدند.

این برنامه باحضور ۱۷۰ میهمان از ۲۵ کشور خارجی مانند چین، روسیه، هند، ژاپن، کره جنوبی، سنگاپور، آرژانتین، بلژیک، کنیا، نیجریه، اردن، فلسطین، مالزی، ترکیه، ایتالیا، کانادا، فرانسه و لهستان برگزار شد و نمایندگان سازمان FAQ ،سازمان بین المللی کار ILO ،برنامه پیشرفت و توسعه سازمان ملل متحد UNDP و سازمان FAO نیز درآن شرکت داشتند.

مدیر روابط عمومی بازار بزرگ ایران در این باره گفت: این مجموعه به عنوان یک پروژه ایرانی جزء ۵ مال بزرگ دنیاست و مصداق بارزی از اقتصاد مقاومتی است به طوریکه غالب بخش های اصلی آن در شرایط تحریم اقتصادی ساخته شده است .
دکتر جمشید اثنی عشری با اشاره به ظرفیت های بسیار بزرگ پروژه ایران مال افزود: ایران مال یک محصول تمام ایرانی برای تمام ایرانیان و بازار ۴۰۰ میلیونی کشور های همسایه است و از این حیث برای سرمایه گذاران خارجی نیز جذابیت دارد.

وی نکته قابل توجه در این پروژه را وسعت بخش های فرهنگی و گردشگری آن دانست و افزود: ۷۰ درصد ایران مال غیر تجاری بوده و شامل بخش های فرهنگی ، گردشگری ،ورزشی ، اقامتی و… است .
وی گفت :رویداد امروز نقطه پیوند بین بخش خصوصی و تعاونی بود و بازدید کنندگان در این مراسم از فرایند ساخت و دیدن بخش های مختلف این پروژه شگفت زده شده اند .
دکتر اثنی عشری گفت: اعضای تعاونی کشور ها در این بازدید ضمن آگاهی از ظرفیت های مختلف مجموعه، از مشارکت در بهره برداری از پروژه استقبال کردند .

نماینده کشور لهستان در حاشیه این بازدید گفت:من به دلیل نوع حرفه ام از بازار ها و مال های مختلف در کشور های آمریکا، فرانسه، آلمان، چین و… بازدید داشتم و به جرات می توانم بگویم که این پروژه یکی از زیباترین آنهاست و به نظر بنده می تواند گزینه بسیار مناسبی برای جذب سرمایه گذاری در ایران باشد.

خانم دکتر “چیوگیم سیقا” مدیرکل اتحادیه تعاون آسیا-اقیانوسیه هم از اجرای پروژه های بزرگی چون ایران مال در ایران ابراز شگفتی کرده و افزود:
این پروژه عظیم می تواند مکان مناسبی برای گردهم آمدن شرکت های ایرانی و بین المللی و نقطه ای برای مبادلات و تجربیات باشد و این موضوع قابل بررسی است.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها