کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

تفتیش ساختمان دویچه بانک در فرانکفورت به اتهام پول‌شویی


کد خبر : ۵۵۳۰۹جمعه، ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶:۴۸۲۷۰۰ بازدید

بر اساس آخرین اخبار، تفتیش ساختمان دویچه بانک در ارتباط با پرونده پول‌شویی بوده است. در جریان یک اقدام کم‌سابقه ماموران پلیس آلمان و ...
تفتیش ساختمان دویچه بانک در فرانکفورت به اتهام پول‌شوییتفتیش ساختمان دویچه بانک در فرانکفورت به اتهام پول‌شویی

بر اساس آخرین اخبار، تفتیش ساختمان دویچه بانک در ارتباط با پرونده پول‌شویی بوده است. در جریان یک اقدام کم‌سابقه ماموران پلیس آلمان و نمایندگان دادستانی شهر فرانکفورت چند شعبه دویچه بانک را مورد تفتیش قرار داده‌اند.

تفتیش ساختمان مرکزی دویچه بانک و چند شعبه دیگر این بانک در شهرهای اشبورن و گروس-اوم‌اشتادت در ساعات بامدادی روز پنجشنبه هشتم آذر (۲۹ نوامبر) صورت گرفت.

حدود ۱۷۰ مامور پلیس و دادستانی در تفتیش ساختمان مرکزی دویچه بانک در فرانکفورت و شعبه‌های دیگر این بانک در شهرهای یاد شده مشارکت داشتند.

دادستانی فرانکفورت اعلام کرده که تفتیش ساختمان مرکزی این بانک در رابطه با اتهام پول‌شویی بوده است. موضوع فراتر از مواردی است که در افشاگری‌های "اسناد پاناما" مطرح شده‌اند.


یک اقدام کم‌سابقه

در تفتیش شعبه‌های بانک یاد شده نیروهای متفاوتی مشارکت داشتند. ماموران دادستانی شهر فرانکفورت و ایالت هسن، ماموران پلیس جنایی آلمان، ماموران پلیس فدرال این کشور و بازرسان امور مالیاتی آلمان در تفتیش ساختمان مرکزی دویچه بانک حضور داشتند.

بر اساس اخباری که منتشر شده است، گفته می‌شود که دو نفر از کارمندان دویچه بانک متهم هستند که در رابطه با پول‌شویی فعالیت داشته‌اند. افزون بر آن گفته می‌شود که تحقیقات در مورد عده دیگری از کارمندان بانک نیز ادامه دارد.

سرنخ پرونده اتهام پول‌شویی کارمندان دویچه بانک به اسناد پاناما برمی‌گردد، اما محدود به آن اسناد نمی‌شود. بر اساس افشاگری‌های صورت گرفته، شماری از کارمندان این بانک، زمینه‌های گشایش حساب‌های بانکی در "بهشت‌های مالیاتی" را برای مشتریان خود فراهم کرده و از این طریق در امر پول‌شویی فعالیت داشته‌اند.


موضوع چیست؟

موضوع صرفا بر سر مواردی نیست که در اسناد پاناما درباره آن‌ها افشاگری شده است. موضوعی که باعث تفتیش ساختمان مرکزی دویچه بانک در فرانکفورت شده است، موضوعی است بسیار جدید. بر اساس اخبار منتشر شده، کار پول‌شویی و نقش دویچه بانک در این زمینه تا سال ۲۰۱۸ نیز ادامه یافته است.

خبرنگار "اشپیگل آنلاین" در گزارش جامعی که درباره تفتیش ساختمان مرکزی و شعبه‌های این بانک توسط پلیس و دادستانی آلمان نوشته، علت امکان ادامه این پول‌شویی را در حجم مبادلات مالی روزانه دویچه بانک می‌داند.

بر اساس این گزارش، دویچه بانک به‌موازات بانک "اچ‌اس‌بی‌سی" بریتانیا و چند موسسه مالی بزرگ آمریکا نقش بسیار بزرگی در تراکنش‌های مالی جهان دارد.

به سخن دیگر، میلیاردها دلار روزانه توسط این بانک‌ها جابه‌جا می‌شوند. از این‌رو، امکان پول‌شویی در ردیف‌های کوچک‌تر و میلیونی فراهم می‌شود. همین موضوع چندی پیش در ارتباط با نقش پول‌شویی دانسکه بانک دانمارک نیز مطرح شده بود.

متهمان پرونده پول‌شویی دویچه بانک از طریق نقل و انتقال پول از حساب‌های این بانک به بانک‌های دیگر، زمینه بازگشت درآمدهای ناشی از فعالیت‌های مجرمانه به سیستم مالی بانکی را فراهم می‌کردند. این افراد در عین حال متهم به آن هستند که از طریق این تراکنش‌ها امکان رصد کردن منشا این پول‌ها را از بین برده و درباره آن سکوت کرده‌اند.

سایت خبری "تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان در گزارشی که پیرامون اتهام پول‌شویی کارمندان دویچه بانک نوشته است، اعلام کرده که تنها در سال ۲۰۱۶ متهمان این پرونده زمینه‌های انتقال درآمدهای ناشی از فعالیت‌های مجرمانه ۹۰۰ مشتری را فراهم آورده‌اند. حجم مالی این اقدامات بالغ بر ۳۱۱ میلیون یورو اعلام شده است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

سرزمین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری