کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

با دلالانی که نمی‌خواهند قیمت ارز پایین بیاید، برخورد می‌شود


کد خبر : ۵۵۱۳۰شنبه، ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶:۴۹۸۱۰۹ بازدید

دادستان عمومی و انقلاب تهران در خصوص پرونده های مرتبط با ارز اظهار کرد: برخی مردم قصد فروش ارز را دارند اما صرافی‌ها زیر قیمت خریداری ...

به گزارش ایران‌جیب از ایلنا، عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران در خصوص پرونده های مرتبط با ارز اظهار کرد: برخی مردم قصد فروش ارز را دارند اما صرافی‌ها زیر قیمت خریداری می‌کنند که ما درخواست‌مان از رئیس کل بانک مرکزی این است که تدبیری صورت گیرد تا صرافی‌ها بر اساس قیمت مورد تایید خرید و فروش کنند که اگر این اقدام صورت گیرد دلارهای نگهداری شده مردم جذب بازار می‌شود.

وی افزود: پیشنهاد بعدی ما به دولت و بانک مرکزی این است که به وعده خود در خصوص سپرده های ارزی عمل کنند چرا که هم اکنون شاهدیم طلا و ارز مردم از منازلشان سرقت می شود و اگر وعده های داده شده در خصوص سپرده های ارزی عمل شود این مسائل رخ نخواهد داد.

دادستان تهران همچنین از بانک مرکزی خواست در صرافی‌های غیرمجاز نظارت بیشتری داشته باشند.

وی گفت: ما نباید از مردم انتظار داشته باشیم که به سایت مراجعه کنند و بانک مرکزی باید با صرافان غیرمجاز برخورد کند.

وی با اشاره به این‌که «در یک ماه اخیر در حوزه ارز ۱۴۶ نفر دستگیر شده‌اند» افزود: امروز ۲۵ کیفرخواست صادر شد که تعدادی از این متهمان با وثیقه آزاد شده اند و بیش از ۱۰۰ نفر بازداشت هستند.

جعفری دولت آبادی به همکاری خوب دادستانی تهران و دادسرای پولی و بانکی با برخی دستگاه ها در خصوص جمع آوری دلالان اشاره کرد و گفت: باید با دلالانی که نمی‌خواهند قیمت ارز پایین بیاید برخورد جدی‌تری صورت گیرد.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
لاماری