کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

بنیامین نتانیاهو از احزاب ائتلاف خواست دولت او را ساقط نکنند


کد خبر : ۵۴۹۰۵یکشنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۸:۰۶۱۶۹ بازدید

سخنگوی موشه کحلون وزیر دارایی اسرائیل گفت دیدار او و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این کشور برای حل بحران ائتلاف حاکم بی‌نتیجه تمام شده اما این دو مقام هفته دیگر دوباره با هم دیدار می‌کنند.

7mmosmcq0hbi8wrdo5bu.jpg

سخنگوی موشه کحلون وزیر دارایی اسرائیل گفت دیدار او و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این کشور برای حل بحران ائتلاف حاکم "بی‌نتیجه" تمام شده اما این دو مقام هفته دیگر دوباره با هم دیدار می‌کنند.

پس از انتشار این بیانیه نتانیاهو در سخنرانی تلویزیونی گفت امیدوار است احزاب دولت ائتلافی رفتاری "مسئولانه" داشته باشند و دولت را ساقط نکنند.

نخست وزیر اسرائیل دوباره بر موضع خود تاکید کرد که انتخابات زودرس به نفع "امنیت" کشور نیست و بر سر امنیت اسرائیل نباید "سیاست‌بازی" کرد.

او همچنین گفت: "من امشب نمی‌گویم که ما کی و چطور اقدام خواهیم کرد اما من برنامه مشخصی دارم و می‌دانم چه بکنم و کی این کار را بکنم و ما این کار را خواهیم کرد."

این اظهارات به نشانه عملیات نظامی اسرائیل در آینده تعبیر شد. نتانیاهو چهار دوره نخست وزیر بوده و نظرسنجی‌ها پس از آتش‌بس غزه نشان دادند که از محبوبیت او کاسته شده در حالی که او معمولا از حمایت افکار عمومی برخوردار بوده است.

نتانیاهو با فشار سیاسی برای استعفا یا انتخابات زودرس مواجه است. نفتعلی بنت وزیر آموزش اسرائیل از حزب راستگرا و تندروی "خانه یهودی" تهدید کرده که اگر به وزارت دفاع منصوب نشود از ائتلاف کناره‌گیری خواهد کرد.

خبرگزاری فرانسه می‌گوید نتانیاهو قصد دارد سمت وزارت دفاع را خود به عهده بگیرد.

بحران سیاسی در اسرائیل از چهارشنبه 23 آبان با استعفای آویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل آغاز شد. او در اعتراض به آتش‌بس غزه کناره‌گیری کرد. با این استعفا بقای دولت ائتلافی اسرائیل به خطر افتاد.

پس از آن موشه کحلون، وزیر دارایی و رهبر حزب کولانو گفت ادامه دولت ائتلافی غیرممکن است. نتانیاهو امروز سعی کرد با جلب نظر او دولت را حفظ کند.

خروج موشه کحلون از کابینه اسرائیل می‌تواند دولت نتانیاهو را سرنگون کند و حضور این حزب راست میانه برای بقای دولت ضروری است.

نتانیاهو برگزاری انتخاباتی زودهنگام را "غیرضروری و اشتباه" می‌داند و می‌گوید در شرایط حساس امنیتی فعلی به صلاح کشور نیست و هشدار داده که سقوط دولت راستگرا ممکن است باعث روی کار آمدن یک دولت چپگرا در اسرائیل شود.

قرار است انتخابات اسرائیل نوامبر سال آینده میلادی (۲۰۱۹) برگزار شود اما کارشناسان می‌گویند به احتمال زیاد در ماه مارس انتخابات زودرس برگزار خواهد شد.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
لاماری