کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

آمریکا: مجبور به دادن معافیت تحریمی بودیم


کد خبر : ۵۴۷۵۹پنجشنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۵:۲۷۲۲۶ بازدید

ایرنا: «برایان هوک» رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در گفت و گو با یک رسانه صهیونیستی به شکست سیاست قطع کامل صادرات نفتی ایران اعتراف کرد.

ایرنا: «برایان هوک» رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در گفت و گو با یک رسانه صهیونیستی به شکست سیاست قطع کامل صادرات نفتی ایران اعتراف کرد.

هوک گفت: مجبور شدیم چند معافیت (از تحریم های ایران) به هشت کشور بدهیم چرا که نمی خواستیم قیمت نفت به ۹۰ یا ۱۰۰ دلار در هر بشکه برسد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اردیبهشت ماه سال جاری با اعلام خروج کشورش از برجام دستور بازگشت تحریم ها را صادر کرد. پس از اجرایی شدن دور اول تحریم ها در ۱۵ مرداد ماه، دور دوم این تحریم ها علیه ملت ایران در ۱۴ آبان ماه اعمال شد.

در حالی که سیاست اعلام شده آمریکا به صفر رساندن صادرات نفت ایران بود، کاخ سفید پس از شکست این تلاش ها مجبور به معاف کردن ۸ کشور از تحریم های نفتی و حفظ دسترسی چند بانک ایرانی به سوئیفت شد

هوک با این ادعا که «غذا، محصولات کشاورزی، دارو و تجهیزات پزشکی» تحت تحریم نیستند، افزود: این نشان می دهد هدف تحریم های واشنگتن مردم ایران نیستند.

این در حالی است که مقام های اروپایی تاکید کرده اند با وجود مراجعات مکرر به وزارت خارجه و خزانه داری آمریکا پاسخی برای شفاف سازی چگونگی تبادلات مالی برای این کالاها دریافت نکرده اند.

هوک پیشتر با فرافکنی گفت که آمریکا وظیفه خود را با معاف کردن کالاهای اولویت دار از تحریم ها انجام داده و ایجاد کانال های لازم برای تبادلات مالی در این زمینه بر عهده واشنگتن نیست

ژرار آرود سفیر فرانسه در واشنگتن گفت که بانک های اروپایی از ترس تحریم های آمریکا حتی حاضر نیستند تبادلات مالی مربوط به کالاهای غذایی و دارویی را انجام دهند.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو