کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

حماس به اسرائیل اعلام آتش‌بس کرد


کد خبر : ۵۴۷۰۱چهارشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۷:۰۶۱۸۳ بازدید

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به اسرائیل آتش‌بس اعلام کرد.

x6sa3rh8g6g1dn308lf7.jpg

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به اسرائیل آتش‌بس اعلام کرد.

حماس و دیگر گروه‌های مسلح متحد آن در نوار غزه پس از دو شب به شدت ناآرام، می‌گویند با وساطت یک هیات مصری آتش‌بس با اسرائیل را پذیرفته‌اند.

اسرائیل هنوز واکنشی به این اعلام آتش‌بس نشان نداده است.

آخرین دور ناآرامی میان اسرائیل و گروه حماس و متحدانش در نوار غزه شامگاه یکشنبه و در زمانی آغاز شد که یک گروه از کماندوهای تسهال (ارتش اسرائیل) با ورود به نوار غزه ۷ نفر از اعضای حماس، از جمله یک فرمانده گردان‌های الاقصی را به قتل رساندند. در جریان درگیری میان دو طرف، یک سرهنگ ارتش اسرائیل هم با گلوله شبه نظامیان فلسطینی کشته شد. پس از آن، حماس از عضر دوشنبه حملات موشکی بی‌سابقه خود علیه اسرائیل را آغاز کرد. به گفته منابع اسرائیلی، شامگاه دوشنبه بیش از ۴۰۰ موشک، راکت و خمپاره از غزه به سوی جنوب اسرائیل شلیک شد.

حماس در بیانیه آتش‌بس اعلام کرد: «تا زمانی که دشمن صهیونیست به آتش‌بس پایبند باشد، مقاومت هم به آن متعهد خواهد بود.»

در حالی که سکوت تل‌آویو نسبت به انتشار خبر آتش‌بس ادامه دارد، آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل، هرگونه ایفای نقش از جانب خود برای پایان دادن به حمله به غزه را رد کرد.

یک منبع دیپلماتیک آگاه -که نحواست نامش فاش شود- به خبرگزاری فرانسه گفت: «اسرائیل و حماس توافق کرده اند تا به مواضع تعریف شده خود در توافق آتش‌بس سال ۲۰۱۴ بازگردند.» این مقام البته ابراز نگرانی کرده است که با توجه به شرایط «شکننده» حال حاضر، احتمال درگیر شدن مجدد دو طرف وجود دارد.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها