کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

شاخص بورس تهران صعودی شد


کد خبر : ۵۴۶۷۸سه شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳:۰۲۵۴۶ بازدید

معامله‌گران بورس تهران امروز در شرایطی شاهد معاملاتی پرحجم در گروه بانک‌ها، خودرویی‌ها و تجهیزاتی‌ها بودند که با وجود روند معاملات متعادل و ...

معامله‌گران بورس تهران امروز در شرایطی شاهد معاملاتی پرحجم در گروه بانک‌ها، خودرویی‌ها و تجهیزاتی‌ها بودند که با وجود روند معاملات متعادل و کم‌نوسان قیمت سهام اما حقوقی‌ها در سهم‌های پیشرو عمدتا خریدار سهام بودند.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه 22 آبانماه 97 با افزایش 1000 واحدی به رقم 183 هزار و 212 واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 192 واحدی عدد 28 هزار و 674 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 1092واحدی به رقم  193 هزار و 404 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 656  واحدی به رقم 136 هزار و 203 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 2382 واحدی عدد 359  هزار و 17 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 7 واحدی بر روی رقم یک هزار و 993 واحد متوقف شد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی فولاد مبارکه با 122 واحد ،صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 110 واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با 100 واحد افزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های گروه مپنا با 43واحد،پتروشیمی جم با 39 واحد و پالایش نفت تیریز با 23 واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 874  میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 3 میلیارد و 307 میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 180 هزار و 307 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های پشم‌بافی توس، کارخانجات تولیدی پلاست ایران، کارخانجات صنعتی آزمایش، فنرسازی زر، مهندسی نصیرماشین، بیمه سامان، مبین وان‌کیش، صنایع تولیدی اشتاد ایران، ذوب آهن اصفهان، قند شیرین خراسان، چرخشگر، معدنی دماوند، سایپا آذین از سوی ناظر سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های حفاری شمال و حق تقدم خرید سهام آن، مارگارین، آزمایش،‌ توکا ریل، داروسازی ابوریحان، قند مرودشت، سرمایه‌گذاری نور کوثر ایرانیان، بیمه حکمت صبا و فنرسازی زر متوقف شدند. 

امروز همچنین آگهی عرضه اولیه 615 میلیون سهم از کل سهام شرکت سنگ آهن گوهرزمین برای روز شنبه 26 آبان ماه در فرابورس منتشر شد. 

به گزارش فارس، امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد 147.5 میلیون سهم کشتیرانی ج.ا.ا به ارزش کمتر از 69.5 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت؛ همچنین 109.5 میلیون سهم آهنگری تراکتورسازی ایران به ارزش کمتر از 49 میلیارد تومان کد به کد شد. در سایپا نیز 100 میلیون سهم به ارزش 13.5 میلیارد تومان،  معاملات انتقالی را میان سهامداران عمده تجربه کرد و بیش از 96 میلیون سهم هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه به ارزش 37.5 میلیارد تومان کرد به کد شد. 

امروز همچنین در بانک تجارت 40 میلیون سهم به ارزش 5.5 میلیارد تومان معاملات انتقالی را نظاره‌گر بود و در بیمه کوثر 20.5 میلیون سهم به ارزش کمتر از 5 میلیون تومان کد به کد شد. گفتنی است 20 میلیون سهم سرمایه‌گذرای صندوق بازنشستگی به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده جابجا شد. 

بیش از 12 میلیون سهم گروه دارویی برکت به ارزش 2 میلیارد تومان معاملات کد به کد را تجربه کرد و همچنین 12 میلیون حق تقدم خرید سهام البرز دارو به ارزش 3.5 میلیارد تومان با معاملات درون گروهی مواجه شد. امروز در البرز دارو نیز 11 میلیون سهم به ارزش بیش از 4.5 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده جابجا شد. 

بیمه دانا نیز شاهد معاملات کد به کد کمتر از 10 میلیون سهمی به ارزش کمتر از 2.5 میلیارد تومان بود؛ همچنین 9 میلیون سهم فولاد مبارکه اصفهان به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد و هلدینگ گسترش نفت و گاز پارسیان نیز با معاملات کد به کد بیش از 7.5 میلیون سهمی به ارزش کمتر از 4 میلیارد تومان مواجه شده است. 

براساس این گزارش امروز بیش از 6.5میلیون سهم گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایران به ارزش بیش از یک میلیارد تومان کد به کد شد. در پتروشیمی آبادان نیز کمتر از 6 میلیون سهم به ارزش 3 میلیارد تومان و کمتر از 6 میلیون سهم صنعتی بهشهر به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان کد به کد شد و درنهایت اندکی بیش از 5 میلیون سهم پتروشیمی مبین به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد. 

گفتنی است 5 میلیون سهم گروه دارویی سبحان به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان کد به کد شد ، 4 میلیون سهم پتروشیمی خراسان به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد و بیش از 2.5 میلیون سهم پتروشیمی کرمانشاه به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت. 

براساس این گزارش، امروز بازار سهام در حالی شاهد معاملاتی متعادل در اغلب نمادهای معاملاتی بود که تمایل حقوقی‌ها برای جمع‌آوری سهام در گروه‌های پیشرو در کانون توجه اغلب معامله‌گران قرار گرفت. در این بین پرحجم‌ترین معاملات در گروه بانک‌ها، خودرویی‌ها و تجهیزاتی‌ها رقم خورد در حالی که اغلب بازیگران بازار سهام ترجیح می‌دهند تا نظاره‌گر شرایط موجود در بازار سهام باشند. این در حالی است که هفته آینده بازار سهام شاهد خبرهای مختلفی از عرضه‌های اولیه خواهد بود. اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

مالتینا

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
مالتینا