کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

ریزش مجدد شاخص بورس تهران امروز یکشنبه


کد خبر : ۵۴۶۲۲یکشنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴:۲۵۱۲۵۲ بازدید

معامله گران بورس تهران امروز در حالی شاهد افزایش عرضه در برابر تقاضای سهام بودند که در آستانه تسویه معاملات اعتباری کارگزاری‌ها ...
ریزش مجدد شاخص بورس تهران امروز یکشنبهریزش مجدد شاخص بورس تهران امروز یکشنبه

فارس- معامله گران بورس تهران امروز در حالی شاهد افزایش عرضه در برابر تقاضای سهام بودند که در آستانه تسویه معاملات اعتباری کارگزاری‌ها، اصلاح پرتفوی در دستورکار معامله گران قرار گرفت.

 شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یکشنبه 20 آبان ماه 97 با کاهش 3562 واحدی به رقم 180 هزار و 668 واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 315 واحدی عدد 28 هزار و 180 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 3682واحدی به رقم  190 هزار و 498 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 2822  واحدی به رقم 134 هزار و 323 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 6141 واحدی عدد 353  هزار و 975 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش 33 واحدی بر روی رقم یک هزار و 960 واحد متوقف شد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی داده گستر عصر نوین با 14 واحد ،پتروشیمی مبین با 13 واحد و حفاری شمال با 7 واحد افزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 252واحد،فولاد مبارکه با 232 واحد و ملی صنایع مس ایران با 216 واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 804  میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 2 میلیارد و 387 میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 177 هزار و 304 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری بهمن، گروه دارویی البرز، سرمایه‌گذاری ساختمانی اعتمادگستر، عطرین نخ قم از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل، نماد معاملاتی شرکت‌های لیزینگ ایرانیان، عطرین نخ قم، کارخانه‌های صنعتی آزمایش، توکاریل، مهندسی نصیر ماشین، پارس الکتریک، سیمان لار سبزوار، حق تقدم استفاده نشده سهام سیمان کردستان، داروسازی زهراوی و سرمایه‌گذاری ملت متوقف شدند. 

به گزارش فارس، امروز در بازار۲ بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، ۱۰ میلیون سهم پتروشیمی مبین به ارزش بیش از ۹ میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت، همچنین کمتر از ۸ میلیون سهم بیمه دانا به ارزش کمتر از ۲ میلیارد تومان کد به کد شد، در پتروشیمی جم نیز ۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۹ میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی انتقال یافت و ۵ میلیون سهم پتروشیمی پردیس به ارزش بیش از ۸ میلیارد تومان توانست معاملات درون‌گروهی را تجربه کند. 

امروز همچنین ۲ میلیون سهم پتروشیمی پارس به ارزش بیش از ۷.۵ میلیاردتومان و ۲ میلیون سهم پتروشیمی خراسان به ارزش کمتر از ۲.۵ میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی از سوی سهامدار عمده مواجه شدند. 

براساس این گزارش، امروز بازار سهام در آستانه نزدیک شدن به موعد سررسید تسویه معاملات اعتباری کارگزاری‌ها و در عین حال هم‌زمان با افزایش عرضه از سوی حقوقی‌ها شاهد غلبه فروشندگان سهام بر خریداران در اغلب نمادهای معاملاتی بودند، این در حالی است که تمایل برای نقد کردن دارایی‌ها و انتظار برای مشارکت در عرضه‌های پیش‌رو باعث شده تا بورس تهران شاهد تخلیه نقدینگی در اغلب سهم‌های پیشرو شامل گروه بانکها، خودرویی‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و گروه فلزات اساسی باشد. 

پیش‌بینی نسبت به دورنمای خاکستری بازار سرمایه در کنار انتظار برای افزایش دردسرها برای شرکت‌های بورسی در زمینه فروش و همچنین در پیش بودن رکود بزرگ در صنایع داخلی باعث شده تا چشم‌انداز بازار سهام همچنان متکی بر استراتژی‌های کوتاه‌مدت‌نگری باشد. اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
لاماری