کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

افزایش تقاضا برای دریافت ارز از صرافی‌های بانکی


کد خبر : ۵۴۳۹۱چهارشنبه، ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۴:۰۳۴۶۲۸ بازدید

در شرایطی که نرخ ارز امروز در بازار با نوساناتی با دامنه نسبتا کوتاه همراه بود، تقاضا برای ارز از صرافی های بانکی افزایش یافته و کار عمده دلالان ...
افزایش تقاضا برای دریافت ارز از صرافی‌های بانکیافزایش تقاضا برای دریافت ارز از صرافی‌های بانکی

مهر نوشت: در شرایطی که نرخ ارز امروز در بازار با نوساناتی با دامنه نسبتا کوتاه همراه بود، تقاضا برای ارز از صرافی های بانکی افزایش یافته و کار عمده دلالان،نظاره نرخ ها و خرید و فروش های یواشکی است.

دولت و نیروی انتظامی با قاطعیت اعلام کرده اند که هر گونه خرید و فروش ارز در حاشیه خیابان و خارج از صرافی ها ممنوع است و به شدت با آن برخورد می شود به همین دلیل اگرچه تعداد دلالان در بازار به شدت کاهش یافته اما آنهایی هم که برای گذران امور در مقابل صرافی ها نشسته اند بیشتر نظاره گر هستند تا اینکه معامله جدی انجام دهند.

بر این اساس اگرچه ردپای دلالان در بازار ارز وجود دارد اما به نظر می رسد کنترل بازار در دست صرافی های مجاز و بانک مرکزی است به همین دلیل حتی اگر جسته و گریخته دلالان در بازار، فاصله میدان فردوسی تا چهارراه استانبول را بالا و پایین می کنند اما نقش جدی و اثرگذاری در این بازار ندارند.

هم اکنون بیشتر معاملات دلالی به پستوها و کوچه و پس کوچه های تنگ بازار فردوسی کشیده شده که البته ماموران نیروی انتظامی به صورت نامحسوس در آنها هم حضور دارند و پس از اعلام گزارش و ردیابی دقیق دلالان را دستگیر می کنند.

این ترس دلالان از حضور ماموران امنیتی در بازار در شرایطی است که امروز محاکمه اخلالگران ارزی آغاز شده و برخی فرآیندها در رسیدگی به پرونده های آنها، از جدیت دستگاه قضا در مقابله با آنها حکایت دارد. بنابراین ریسک معامله ارز در شرایط کنونی بسیار بالا رفته است.

گزارش های میدانی خبرنگار مهر از وضعیت کنونی حضور دلالان و اخلالگران بازار ارز حکایت از آن دارد که صرافی های بانکی گوی سبقت را در بازار ارز به شدت از دلالان ربوده اند و معاملات از کانال رسمی و با ارائه مدارک و مستندات و در چارچوب دستورالعمل های بانک مرکزی اجرایی می شود.

امروز صرافی های غیربانکی دلار را در پایین ترین نرخ ۱۴ هزار و ۲۵۰ تومان از مشتریان می خریدند و ۱۴ هزار و ۳۵۰ تومان به آنها می فروختند. ضمن اینکه در بالاترین نرخ ها نیز دلار را ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان می خریدند و ۱۵ هزار و ۵۰ تومان می فروختند. در مقابل صرافی های بانکی دلار را ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان می خریدند و ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان می فروختند ضمن اینکه برای هر یورو نرخ آنها ۱۶ هزار و ۱۰۰ برای فروش و ۱۵ هزار و ۹۰۰ برای خرید بود.

بررسی های میدانی خبرنگار مهر از تابلو صر افی ها حکایت از آن دارد که برخی هر دلار را ۱۴ هزار و ۲۵۰ می خریدند و ۱۴ هزار و ۳۵۰ می فروختند. برخی دیگر نیز ۱۴ هزار و ۲۵۰ می خریدند و ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان می فروختند. برخی دیگر ۱۴ هزار و ۶۰۰ نرخ خریدشان بود و ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان نرخ فروش شان و در نهایت برخی دیگر دلار را ۱۵ هزار تومان می خریدند و ۱۵ هزار و ۱۵۰ تومان می فروختند.

اما در مورد یورو برخی هر یورو را ۱۶ هزار و ۱۰۰ تومان می خریدند و ۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان می فروختند و برخی دیگر ۱۶ هزار و ۳۵۰ تومان می خریدند و ۱۶ هزار و ۵۵۰ می فروختند.

بودند صرافی هایی که یورو را ۱۵ هزار تومان هم می خریدند و ۱۵ هزار و ۱۸۰ تومان می فروختند. در نهایت نرخ ۱۷ هزار تومانی برای خرید و ۱۷ هزار و ۱۵۰ تومانی برای فروش نیز در این بازار رقم خورده است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها