کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

شاخص بورس تهران امروز چهارشنبه 147 واحد تقویت شد


کد خبر : ۵۴۳۸۶چهارشنبه، ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳:۱۲۶۲۳ بازدید

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد معاملاتی متعادل توأم با افزایش فروش سهام در میان سهم‌های کوچک و برخوردار از سهام شناوری ...
شاخص بورس تهران امروز چهارشنبه 147 واحد تقویت شدشاخص بورس تهران امروز چهارشنبه 147 واحد تقویت شد

فارس- معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد معاملاتی متعادل توأم با افزایش فروش سهام در میان سهم‌های کوچک و برخوردار از سهام شناوری پایین بودند که گمانه زنی درباره تعیین نرخ ارز در لایحه بودجه 98 باعث تحلیل‌های مختلف در بازار شد. 

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد معاملاتی متعادل توأم با افزایش فروش سهام در میان سهم‌های کوچک و برخوردار از سهام شناوری پایین بودند که گمانه زنی درباره تعیین نرخ ارز در لایحه بودجه ۹۸ باعث تحلیل‌های مختلف در بازار شد.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز چهارشنبه 7 آبانماه 97 با افزایش 147 واحدی به رقم 183 هزار و 367 واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 209 واحدی عدد 28 هزار و 306 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 690 واحدی به رقم  193 هزار و 516 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 586 واحدی به رقم 136 هزار و 366 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 2021 واحدی عدد 359  هزار و 90 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش 22 واحدی بر روی رقم دو هزار و 18 واحد متوقف شد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت اصفهان با 190 واحد ،پتروشیمی پارس با 185 واحد و پالایش نفت تهران با 159 واحد کاهش بیشترین تأثیرمنفی را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با 168 واحد،بانک ملت با 165واحد و گروه مپنا با 84 واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 589 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از دو میلیارد و 288 میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 157 هزار و 400 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های فارس فارسیت اهواز، بانک ایران و زمین، گروه صنایع فلات ایرانیان، فرآوری زغال سنگ پرورده طبس، فنرسازی زر، نیروکلر، حق تقدم خرید سهام دامداری تلیسه نمونه، لوله و ماشین‌سازی ایران، ریل‌پرداز سیر، پتروشیمی اصفهان، بانک سرمایه، سرمایه‌گذاری توسعه ملی از سوی ناظر بازارسهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی آبادان، تجارت الکترونیک پارسیان کیش، صنعتی مینو، فرآوری زغال‌سنگ پرورده طبس، تاید واتر خاورمیانه، حق تقدم خرید سهام نیرو متوقف شدند. 

امروز همچنین عرضه اولیه اسناد خزانه اسلامی در نماد «ذاخزا ۷۰۷» با تاریخ سررسید ۲۷ شهریورماه ۹۸ برای عرضه در روز یکشنبه هفته آینده از طریق فرابورس ایران منتشر شد. 

به گزارش فارس، امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامدار عمده اختصاص دارد ۲۶۲ میلیون سهم هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه به ارزش کمتر از ۱۰۳ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت. 

در عین بیش از ۵۳ میلیون حق تقدم خرید سهام میدکو به ارزش کمتر از ۱۵ میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی مواجه شد. 

در بیمه سامان نیز بیش از ۶.۵ میلیون سهم به ارزش ۲.۵ میلیارد تومان معاملات انتقالی را از سوی سهامدار عمده تجربه کردو در نماد گروه کارخانجات صنعتی تبریک معادل ۵ میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان توانست میان سهامداران عمده با معاملات انتقالی همراه شود. 

در سرمایه‌گذاری غدیر نیز ۵ میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت. 

همچنین ۳ میلیون پتروشیمی مبین به ارزش بیش از ۲.۵ میلیارد تومان کد به کد شد. 

به گزارش فارس، امروز بازار سهام در حالی معاملاتی متعادل را در اغلب نمادهای معاملاتی در دامنه نوسان منفی قیمت‌ها به نظاره نشست که افزایش فشار فروش از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی برای نقد کردن بازدهی‌ها باعث شد تا سهم بازار دومی‌ها برای افت بازار بیشتر شود.

در عین حال، حرف و حدیث‌ها بر سر محاسبات لایحه بودجه سال ۹۸ دولت و احتمال تعیین نرخ دلار ۵ هزار و ۵۰۰ تومانی باعث شده است تا امروز تحلیل‌های متفاوتی در خصوص چشم‌انداز بازار سهام و نرخ ارز ترسیم شود. اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
لاماری