کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

وزیر اقتصاد: آمریکایی‌ها قبلاً تحریم‌های 13 آبان را اجرایی کردند


کد خبر : ۵۴۳۴۹دوشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳:۵۷۱۶۴۲ بازدید

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تحریمی که می‌خواهند در 13 آبان اعلام کنند، قبلاً اجرایی کرده‌اند، گفت: اولین برنامه مد‌نظر، تأمین مالی ...
وزیر اقتصاد: آمریکایی‌ها قبلاً تحریم‌های 13 آبان را اجرایی کردندوزیر اقتصاد: آمریکایی‌ها قبلاً تحریم‌های 13 آبان را اجرایی کردند

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تحریمی که می‌خواهند در 13 آبان اعلام کنند، قبلاً اجرایی کرده‌اند، گفت: اولین برنامه مد‌نظر، تأمین مالی اقتصادی است. دومین کار بهبود فضای کسب و کار اقتصادی از طریق تسهیل شرایط گمرکی است. 

فرهاد دژپسند، درباره برنامه‌های اصلی خود در وزارت اقتصاد و دارایی گفت: طبیعی است که در این شرایط همه انتظار دارند با توجه به تحریم‌های دشمن ببینند ما چه برنامه‌ای را تدارک دیده‌ایم. وی افزود: اولین برنامه مد‌نظر، تأمین مالی اقتصادی است. دومین کار بهبود فضای کسب و کار اقتصادی از طریق تسهیل شرایط گمرکی است. سومین کار این است که بتوانیم سیاست‌های خصوصی‌سازی را همانطور که در اصل ۴۴ آمده پیاده کنیم و در نهایت با الکترونیکی کردن و ساماندهی مشخص، با فساد مقابله کنیم چراکه فساد اقتصاد را زمینگیر می‌کند. امیدوارم در این کار‌ها با همکاری دیگران، گام بلندی برداریم. 

دژپسند در پاسخ به این سؤال که در صورت افزایش وام مسکن با بحث افزایش حجم نقدینگی چه خواهیم کرد، گفت: باید بحث تأمین مسکن به خصوص برای اقشار خاص مورد توجه جدی قرار گیرد، اما راهکار‌های دیگری هست که باید به صورت یک بسته و مجموعه سیاستی و اجرایی تدوین شود و عرضه و تقاضا با هم مدیریت شود. باید نهاد‌های انبوه‌ساز به خصوص در بافت فرسوده را تقویت کنیم. وی افزود: به هر حال اگر قرار است بحث افزایش وام مسکن را داشته باشیم، باید تمهیدات لازم را داشته باشیم تا خود این موضوع باعث افزایش قیمت مسکن نشود. 

وزیر اقتصاد با اشاره به پذیرش تصدی وزارت اقتصاد و دارایی در این شرایط سخت اظهار کرد: ما همه چیز خود را مدیون نظام جمهوری اسلامی هستیم و طبیعی است که در همین شرایط سخت باید هر چه داریم به نظام تقدیم کنیم و با کمک دوستان و مدیران این ریسک را مدیریت کنیم و اقتصاد را با کمترین معضل از این بحران عبور دهیم. 
وی درباره جنگ روانی دشمن درباره ماجرای ۱۳‌آبان بیان کرد: آن‌ها دشمن هستند و طبیعی است که بخواهند به صورت‌های گوناگون و روش‌های گوناگون اهداف خود را تأمین کنند. ما ایرانی و شیعه هستیم. ما کسانی هستیم که در جنگ هشت ساله با عراق یک سانت از خاک خود را ندادیم. ممکن است به مردم ما سخت بگذرد که می‌گذرد، اما باید دست به دست هم بدهیم تا از هویت اسلامی و دینی خودمان حراست کنیم و با قامت بلند بایستیم. من یقین دارم اگر همان مردم دهه۶۰ باشیم، با یکدلی و همدلی و سرمایه اجتماعی بالا، می‌توانیم تأثیرادعا‌های این آقایان امریکایی را به حداقل ممکن کاهش دهیم. 

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه، تحریمی که می‌خواهند در ۱۳‌آبان اعلام کنند، قبلاً اجرایی کرده‌اند، من فکر می‌کنم می‌شود با همت بلند، آثار آخرین گام این دشمن قسم‌خورده را کاهش داد. برای اقشار ما سخت خواهد بود، اما امیدوارم تحمل بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم از این دسیسه نیز سرافراز بیرون بیاییم. من خیلی نگران این موضوع نیستم، چون همت مردم ایران را می‌شناسم. 

دژپسند در پاسخ به این سؤال که وزارت خزانه‌داری امریکا مسئول مستقیم میز ایران را تعیین کرده‌است، فکر می‌کنید، آیا ما هم باید آرایش جنگ اقتصادی داشته باشیم، گفت: با لطف و درایت مقام معظم رهبری، شورای عالی هماهنگی امور اقتصادی تشکیل شده و به عبارتی فرماندهی اقتصادی به عهده رئیس آن شورا است، اما در وزارت اقتصاد و دارایی همکاران ما به درستی در حال رصد برنامه‌های دشمن و در حال آماده‌سازی بسته‌هایی برای مواجهه با این دشمنی‌ها هستند. وزارت اقتصاد و دارایی راهکار‌های خود را به خوبی ارائه خواهد داد. (فارس)اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب