کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

جزئیات جدید از ویلای جنجالی منطقه اوشان


کد خبر : ۵۴۳۳۸یکشنبه، ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۴:۵۰۱۶۶۶ بازدید

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران جزئیات کوه‌خواری انجام‌شده برای ساخت ویلایی مجلل در منطقه اوشان را اعلام کرد.

rs2951dn02ol80gs35la.jpg

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران جزئیات کوه‌خواری انجام‌شده برای ساخت ویلایی مجلل در منطقه اوشان را اعلام کرد.

علی کیان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در گفتگو با تسنیم درباره تصویری که اخیراً از کوه‌خواری احتمالی در منطقه اوشان برای ساخت یک ویلای مجلل منتشر شده است، اظهار کرد: شخص مالک این ساختمان 4هزار و خرده‌ای متر سند دارد و بر اساس آن سند، ساخت‌وساز انجام داده است، اما بر اساس بررسیهای همکاران منابع طبیعی و طبق نقشه‌های ما، حدود 3هزار متر از این بنا جزو منابع طبیعی است.

وی افزود: بر این اساس، پرونده‌هایی برای این زمین تشکیل و به محاکم قضایی ارسال شده است، اما با توجه به اینکه منابع طبیعی هنوز برای این زمین سندی ندارد و تنها برگه تشخیص دارد، دادگاه با در نظر گرفتن اینکه فرد مالک، سند نیز در اختیار داشته، در مرحله بدوی او را تبرئه کرده است، اما دادگاه تجدیدنظری برای این پرونده مطرح شده و توسط همکاران منابع طبیعی در حال پیگیری است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با بیان اینکه سند این زمین مربوط به دهه 80 است، ادامه داد: مکاتباتی برای اخذ سند منابع طبیعی این اراضی انجام شده، اما معلوم نیست که چرا اداره ثبت منطقه اعلام کرده است که در آنجا نمی‌تواند سند برای منابع طبیعی صادر کند.

وی تصریح کرد: باید سند منابع طبیعی برای این اراضی صادر می‌شد تا ما می‌توانستیم دادخواست حقوقی را برای ابطال سند آنها در دادگاه ارائه دهیم.

کیان در پاسخ به این‌که با توجه به عدم همکاری اداره ثبت منطقه، آیا شکایت منابع طبیعی برای بازپس‌گیری کوه‌خواری انجام‌شده در دادگاه به نتیجه می‌رسد، گفت: به نتیجه می‌رسد، اما باید مشکل صدور سند منابع طبیعی در آن منطقه حل شود و در صورتی که بتوانیم سند منابع طبیعی را برای آن سند دریافت کنیم، منابع طبیعی دادخواست حقوقی برای ابطال آن سند (مالک) ارائه می‌دهد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اظهار داشت: در شرایطی که بتوانیم سند منابع طبیعی را دریافت کنیم، این اراضی خلع ید و بنای ساخته‌شده قلع‌وقمع می‌شود.

گفتنی است بر اساس اصل 45 قانون اساسی کوهها، رودخانه‌ها، جنگل‌ها و غیره جزو منابع ملی کشور به‌حساب می‌آید.اخبار مرتبط

شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
شب