کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

واکنش ایران به سفر نتانیاهو به عمان


کد خبر : ۵۴۳۰۱شنبه، ۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹:۱۲۵۷۷ بازدید

وزارت امور خارجه ایران به شدت از سفر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به کشور عمان انتقاد کرد.

نتانیاهو روز جمعه در مسقط با سلطان قابوس پادشاه عمان دیدار کرد.

تل آویو و مسقط با یکدیگر رابطه دیپلماتیک ندارند. این نخستین سفر یک رهبر اسرائیل به عمان از سال ۱۹۹۶ به شمار می‌رود. در حالی که در اواخر دهه ۹۰ میلادی روابط دو طرف در حال گرم‌تر شدن بود، انتفاضه دوم در سال ۲۰۰۰ باعث تعطیلی دفاتر نمایندگی اسرائیل در مسقط شد.

بنا به اعلام منابع خبری رسمی، احیای روند مذاکرات صلح میان اسرائیل و تشکیلات خودگردان محور عمده گفت‌و‌گوهای میان دو طرف بوده است.

پیش از سفر نتانیاهو، محمود عباس دبیر تشکیلات خودگردان فلسطینی هم به این کشور سفر کرده بود.

پادشاهی عمان، چهره یک دولت بی‌طرف در منطقه را دارد که همزمان با اتحاد با عربستان سعودی و دیگر همپیمانانش در شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب، با تهران هم روابط نزدیکی دارد. این کشور پیش از آغاز آخرین دو مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه ۵+۱، میزبان گفت‌وگوهای محرمانه میان مقام‌های عالی‌رتبه جمهوری اسلامی و ایالات متحده آمریکا بود.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به این سفر گفت: «کشورهای منطقه نباید تحت فشار آمریکا به رژیم غاصب صهیونیستی، فضای تحرک برای ایجاد مصایب و مشکلات جدید در منطقه دهند.»

حسین امیرعبداللهیان معاون رئیس مجلس در امور بین‌الملل و معاون اسبق آفریقا و خاورمیانه وزارت امور خارجه ایران در حساب توییتر خود نوشت: «دیدار ⁧نتانیاهو ⁩ نخست وزیر جنایتکار رژیم نامشروع صهیونیستی با ⁧سلطان ⁩قابوس در کشور ⁧عمان، به دور از حکمت شناخته شده در سلطان قابوس است. برای ⁧ ترامپ ⁩ و نتانیاهو معامله ⁩قرن ثمری نخواهد داشت.»اخبار مرتبط

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب