کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

مطالبه مجدد رهبر انقلاب برای تصمیمات قاطع اقتصادی


کد خبر : ۵۴۱۵۹شنبه، ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۵:۱۹۷۵۷۸ بازدید

رهبر معظم انقلاب در دیدار 2.5 ساعته با سران قوای سه گانه، بار دیگر خواستار اتخاذ تصمیم های قاطع، راهگشا، جدی و عملیاتی برای مسائل کلیدی ...
مطالبه مجدد رهبر انقلاب برای تصمیمات قاطع اقتصادیمطالبه مجدد رهبر انقلاب برای تصمیمات قاطع اقتصادی

رهبر معظم انقلاب در دیدار 2.5 ساعته با سران قوای سه گانه، بار دیگر خواستار اتخاذ تصمیم های قاطع، راهگشا، جدی و عملیاتی برای مسائل کلیدی اقتصاد کشور شدند. ایشان همچنین قوا، به ویژه دولت را به استفاده از نظرات و راه‌حل‌های اقتصاددانان دلسوز و فعالان بخش خصوصی فراخواندند. پیش از این نیز رهبر انقلاب در دیدار مسئولان طی امسال، جدیت، کار جهادی و لزوم اتخاذ تصمیمات قاطع و عملیاتی برای حل مشکلات اقتصادی را یادآور شده بودند.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب، جلسه‌ سران قوای سه‌گانه با موضوع مسائل اقتصادی، چهارشنبه هفته گذشته به مدت دو ساعت و نیم در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

مشکل گرانی ،معیشت مردم به ویژه طبقات ضعیف را دچارتنگنا کرده است

حضرت آیت‌ا... خامنه ا‌ی در این جلسه با تقدیر از اهتمام رؤسای قوا و اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی برای مشارکت فعال در جلسات و مباحث، وظیفه‌ اصلی این شورا را تصمیم‌گیری‌های کلان و راهگشا در عرصه‌ اقتصاد خواندند و تأکید کردند: حل مشکلات جاری اقتصاد کشور و تأمین نیازهای عمومی مردم، نیازمند کار جهادی و تلاش فوق‌العاده است زیرا این مشکلات به‌ویژه مشکل گرانی و کاهش قدرت خرید، معیشت بخش زیادی از مردم به‌ویژه طبقات ضعیف را دچار تنگنا کرده است.رهبر انقلاب اسلامی، اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی را به اتخاذ تصمیم‌های قاطع و راهگشا درخصوص مسائل اصلی و چالش‌های مهم اقتصاد کشور توصیه مؤکد کردند و گفتند: برای حل برخی مسائل کلیدیِ اقتصاد مانند مشکلات نظام بانکی، نقدینگی، اشتغال، تورم و فرایند بودجه‌ریزی باید تصمیم‌های جدی و عملیاتی بگیرید.

دعوت به استفاده از نظرات اقتصاددانان دلسوز

ایشان قوای سه‌گانه به‌ویژه دولت را به استفاده از نظرات و راه‌حل‌های اقتصاددانان دلسوز و فعالان بخش خصوصی فراخواندند و گفتند: شرایط کنونی کشور موجب شده است نخبگان و فعالان دلسوز، احساس مسئولیت مضاعف کنند و ظرفیت‌ها و داشته‌های علمی و تجربی خود را به مسئولان عرضه کنند، بنابراین قدر این فرصت را بدانید و از پیشنهادهای فعالان دانشگاهی و اقتصادی استفاده‌ کامل کنید.

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای با تقسیم مشکلات اقتصادی به «چالش‌های درونی و ساختاری اقتصاد کشور» و «مسائل ناشی از تحریم‌های ظالمانه‌ آمریکا» افزودند: در مواجهه با هر یک از این دو بخش، راه‌حل‌های خردمندانه‌ای را به کار ببندید که نتیجه‌ آن، گره‌گشایی پایدار از زندگی مردم و ناامید شدن دشمن از اثرگذاریِ حربه‌ تحریم باشد.حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای با تأکید بر لزوم هم‌افزایی هر سه قوه و دستگاه‌های مختلف کشور، خاطرنشان کردند: هیچ بن‌بست و مشکل غیر قابل حلی در کشور وجود ندارد و ما به فضل الهی و با عزم و اراده‌ مردم و مسئولان، با استفاده از ظرفیت بی‌بدیل جوانان و نخبگان توانمند ایرانِ عزیز و فعال کردن ظرفیت‌ها و منابع ممتاز کشور، یقیناً بر مشکلات درونی و تحمیلی فائق خواهیم آمد.در این جلسه که معاون اول رئیس‌جمهور و معاون اول رئیس قوه‌‌ قضاییه نیز حضور داشتند، رئیس‌جمهور ضمن تشکر از همکاری و همراهی رؤسای مجلس و قوه‌ قضاییه، گزارشی از جلسات شورای عالی هماهنگی اقتصادی و مصوبات آن برای حل مشکلات مردم ارائه کرد. همچنین برخی از حاضران در جلسه نیز دیدگاه‌ها و نظرات خود را بیان کردند.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها