کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

بهره‌برداری از یک هزارمین طرح اشتغالزایی در مناطق روستایی


کد خبر : ۵۴۰۶۴سه شنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹:۰۸۳۰۲ بازدید

طی مراسمی در پنجمین همایش ملی روز روستا و عشایر صورت گرفت: بهره‌برداری از یک هزارمین طرح اشتغالزایی در مناطق روستایی / رئیس بنیاد مستضعفان: کشور با پول نفت آباد نمی‌شود

بهره‌برداری از یک هزارمین طرح اشتغالزایی در مناطق روستایی

پنجمین همایش ملی روز روستا و عشایر در حالی صبح امروز آغاز به کار کرد که در بخشی از آن، یک‌هزارمین طرح اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش ایران جیب، در این همایش که به مدد بنیاد علوی و با حضور جمعی از مسئولان کشوری، کارآفرینان برتر روستایی و عشایری و اصحاب رسانه در سالن «تلاش» در تهران برگزار می‌شد، گزارش های مستندی از طرح های صورت گرفته در عرصه اشتغالزایی در مناطق روستایی ارائه گردید تا دورنمایی از آنچه قرار است در این عرصه محقق شود، پیش روی حاضران ترسیم گردد.

دورنمایی که برای عینیت بخشیدن به آن، جمعی از کارآفرینان موفق این عرصه دعوت شده و با دایرکردن نمایشگاهی در حاشیه همایش، کوشیده بودند توانمندی های شان را به مخاطبان عرضه داشته و پاسخگوی سوالات شرکت کنندگان در همایش باشند.

علاوه بر این ها، از جمله دیگر بخش های این همایش یک روزه، برگزاری کارگاه هایی هفت گانه به منظور آشنایی بیشتر همگان با برنامه مفصل اشتغالزایی در روستاها و مناطق عشایری است که در آنها، توضیحاتی تفصیلی در خصوص مدل های مختلف حمایت از طرح های کارآفرینی در روستاها و مناطق عشایری ارائه خواهد شد.
رئیس بنیاد مستضعفان: کشور با پول نفت آباد نمی‌شود.

بهره‌برداری از یک هزارمین طرح اشتغالزایی در مناطق روستایی

به این موارد، بهره برداری از یک هزارمین طرح اشتغالزایی روستایی در این همایش را می‌توان افزود که حکایت از تکاپوی خوب شکل گرفته در عرصه کارآفرینی روستایی در کشورمان دارد. تکاپویی که محمد سعیدی کیا، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در توصیفش گفت: بنیاد مستضعفان از دو سال پیش تاکنون با پرداخت تسهیلات از منابع خود، یکهزار و 61 طرح اشتغالزا در مناطق روستایی و محروم کشور اجرا کرده است.

وی افزود: از حدود دو سال پیش کمک به اشتغالزایی در این مناطق را در دستور کار خود قرار دادیم و بر این اساس تا 15 مهر ماه امسال در مجموع سه هزار و 312 میلیارد ریال برای این کار تسهیلات پرداخت کردیم که منجر به ایجاد شغل برای هشت هزار و 453 نفر شده است. البته 2 هزار و 118 قرارداد برای پرداخت 11 هزار و 408 میلیارد ریال تسهیلات دیگر نیز منعقد شده که می تواند برای 16 هزار و 452 نفر شغل ایجاد کند.

بهره‌برداری از یک هزارمین طرح اشتغالزایی در مناطق روستایی

رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه با اشاره به برخی پروژه‌های در دست بهره برداری در حوزه اشتغالزایی در سراسر کشور، گفت: با پول نفت کشور به طور کامل آباد نمی‌شود بلکه با مغز و دست مردم آباد می‌شود و مدیران باید یک بستر امن برای آنها فراهم کنند.؛ باید با ایجاد اشتغال در همه مناطق کشور، به توسعه پایدار دست یابیم. مهم‌ترین هدف بنیاد مستضعفان، کاهش فقر و بیکاری و ایجاد اشتغال در روستاها و مناطق محروم است زیرا به بهبود وضعیت اقتصادی در این مناطق و کاهش مهاجرت به شهرها منجر می شود.

لازم به ذکر است که علاوه بر سعیدی کیا، جهانگیری، معاون اول رییس جمهور و رضوی، معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری و محسنی بندپی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دیگر سخنرانان این همایش بودند؛ همایشی یک روزه که تا عصر امروز ادامه خواهد داشت.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها