کانال تلگرام ایران جیب
بلو بانکبلو بانکبی‌توجهی دولت به یک حکم، 18 میلیارد دلار برای کشور آب خورد!


کدخبر:۵۴۰۴۲سه شنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰:۵۸۳۱۴۹ بازدید

این خبر را از قول روزنامه کیهان بخوانید: عادل آذر رئیس‌دیوان محاسبات کشور در گفت‌وگوی ویژه خبری با بیان اینکه دیوان محاسبات ...

این خبر را از قول روزنامه کیهان بخوانید: عادل آذر رئیس‌دیوان محاسبات کشور در گفت‌وگوی ویژه خبری با بیان اینکه دیوان محاسبات نوسانات نرخ ارز و مدیریت منابع ارزی کشور را از آذر پارسال به‌طور جدی رصد می‌کرد گفت: بانک مرکزی گارد خاصی در برابر نظارت‌های دیوان گرفته بود و به ما اطلاعات و دسترسی‌های لازم را نمی‌داد.

گفتنی است قیمت دلار در زمان ریاست سیف بر بانک مرکزی از ۳۳۰۰ تومان حدود ۴ برابر افزایش یافت. همچنین واگذاری ۱۸ میلیارد دلار ارز به قیمت ۴۲۰۰ تومان (یک‌سوم قیمت) در کمتر از ۲ ماه، محصول دوره مدیریت سیف در بانک مرکزی است.

به عبارت دیگر، سیف مقصر واگذاری رانت ۱۸ میلیارد دلاری و گران شدن چند برابری قیمت ارز است. رئیس‌دیوان محاسبات تصریح کرده است که این سازمان در بهمن سال ۹۶ تخلفات بانک مرکزی را محرز دیده و بر انفصال رئیس‌کل بانک مرکزی و معاونان وی رأی داده است.با این حساب فقط یک مورد بی‌توجی دولت، ۱۸ میلیارد دلار آب خورده است.

لازم به ذکر است که سیف، رئیس‌قبلی بانک مرکزی که در زمان مدیریت وی یکی از آشفته‌ترین دوره‌های ارزی ایران رقم خورده بود، شهریور سال جاری به عنوان مشاور روحانی منصوب شد!قاصدک 24قاصدک 24
اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها