کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

دستگیری کلاهبردار تحت تعقیب اینترپل در فرودگاه


کد خبر : ۵۳۹۹۴دوشنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷:۲۴۱۱۳۶ بازدید

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری کلاهبردار تحت تعقیب پلیس اینترپل که از ۱۶۰ نفر بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری کلاهبردار تحت تعقیب پلیس اینترپل که از ۱۶۰ نفر بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار سید «جعفر حسینی» گفت: در پی مراجعه شماری از شهروندان به پلیس آگاهی استان البرز و اعلام شکایت از فردی که با پیش فروش آپارتمان‌هایی که به چندین نفر فروخته شده از آن‌ها کلاهبرداری کرده است، با توجه به حساسیت موضوع، پیگیری پرونده در دستور کار مأموران اداره جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.

وی در خصوص نحوه فعالیت متهم گفت: نامبرده با توجه به آشنایی که با مال‌باختگان داشت اعتماد آن‌ها را جلب کرده و در ازای صدور قولنامه رسمی مبنی بر پیش فروش آپارتمان‌های در حال ساخت و تعهد تحویل پس از اتمام ساختمان، میلیون‌ها تومان وجه نقد از آن‌ها کلاهبرداری کرده است.

این مقام انتظامی افزود: پس از مدتی با پیگیری خریداران برای تحویل واحدهای مورد نظر، آن‌ها متوجه می‌شوند که هر کدام از واحدها به بیش از یک نفر فروخته شده و فروشنده نیز متواری است.

حسینی ادامه داد: مأموران با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی دریافتند که متهم از کشور خارج شده که بلافاصله موضوع از طریق پلیس اینترپل پیگیری و مشخصات نامبرده به همه کشورهای عضو ارسال شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز یادآور شد: در نهایت متهم متواری در شهریور ماه پس از بازگشت به کشور در فرودگاه دستگیر و پس از انتقال به پلیس آگاهی استان البرز به جرم خود مبنی بر ۱۵۰ میلیارد ریال کلاهبرداری و فروش هر واحد آپارتمان به چند نفر و در مجموع به ۱۶۰ نفر با همکاری بنگاه‌های معاملات ملکی اعتراف و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها