کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

شاخص بورس تهران همچنان بر مدار سقوط


کد خبر : ۵۳۹۷۵یکشنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶:۳۳۸۱۰۶ بازدید

معامله‌گران بورس تهران امروز همزمان با هیاهو بر سر تصویب کنوانسیون CFT در مجلس شاهد ریزش یک باره نماگرها بود و با عقب‌گرد نرخ دلار ...

معامله‌گران بورس تهران امروز همزمان با هیاهو بر سر تصویب کنوانسیون CFT در مجلس شاهد ریزش یک باره نماگرها بود و با عقب‌گرد نرخ دلار به کانال ۱۱ هزار تومانی بر افت آن افزوده شد.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یکشنبه 15 مهرماه 97 با کاهش 7665 واحدی به رقم 176 هزار و 419 واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 903 واحدی عدد 30 هزار و 805  واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 903 واحدی به رقم  30 هزار و 805 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 5228 واحدی به رقم 132 هزار و 155 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 17280 واحدی عدد  340 هزار و 860 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش 89 واحدی بر روی رقم 2 هزار و 20 واحد متوقف شد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های نفت پارس با 21 واحد ، پرداخت الکترونیک سامان کیش با 20 واحد و گروه صنعتی ملی با 4واحد افزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد، شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 1233 واحد، فولاد مبارکه با 521 واحد و معدنی و صنعتی گل گهر با 344 واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از یک هزار و 734 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 4 میلیارد و 451 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 199 هزار و 635 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های حمل و نقل توکا، فرآورده‌های نسوز آذر، خوراک دام پارس، زرین معدن آسیا، شیشه و گاز، حق تقدم خرید سهام شیمی دارو، بیمه نوین، مواد ویژه الیا، قند شیروان قوچان، بجنورد، پتروشیمی شازند، پتروشیمی آبادان، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، سخت آژند، سرمایه‌گذاری وثوق، حمل و نقل بین‌المللی خلیج‌فارس، سرمایه‌گذاری البرز، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، شیر پگاه آذربایجان شرقی، سرمایه‌گذاری اعتلای البرز، بهپاک، شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه، لوازم بهداشتی ساینا، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، تولیدی و خدماتی صنایع نسوز توکا، قند شیرین خراسان، تولید دارو، پشمبافی توس، گروه صنعتی و معدنی امیر، ریشمک، بیمه سامان، بیمه کوثر از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سرامیکای صنعتی اردکان، کنترل خوردگی تکین کو، سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس خوزستان، فرآوری ذغال سنگ پرورده طبس، بیمه سامان، سرمایه‌گذاری مسکن شمال غرب، اقتصادی و خودکفایی آزادگان، فرآورده‌های غذایی و قند تربت‌جام، بیمه کوثر، نیروکلر، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، عطرین نخ قم، بانک دی، داروسازی انکولوژی، شیرین دارو، کشتیرانی آریا، بازگشایی شدند.

امروز همچنین ۵۴۰ میلیون سهم معادل ۹.۸ درصد کل سهام گروه سرمایه‌گذاری مسکن از سوی سرمایه‌گذاری توسعه ملی به‌طور یکجا و نقد به قیمت پایه هر سهم ۱۴۵ تومان روانه میز فروش بورس تهران شد.

به گزارش فارس، در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد ۲۵۲.۵ میلیون سهم ملی صنایع مس ایران به ارزش ۱۰۱ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

در گروه صنعتی پاکشو نیز اندکی بیش از ۱۳ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۰.۵ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده جابه جا شد و ۱۰ میلیون سهم پتروشیمی جم به ارزش کمتر از ۱۹ میلیارد تومان معاملات انتقالی را دنبال کرد.

بر اساس این گزارش امروز بازار سهام در هیاهوی تصویب لایحه کنوانسیون CFT در مجلس در حالی با ریزش یکپارچه قیمت سهام در اغلب نمادهای معاملاتی همزمان با قرمزپوش شدن دسته‌جمعی نماگرهای منتخب بورس تهران مواجه شد که حقوقی‌های حامی بازار در تلاش برای بازارگردانی سهام تنها بازیگران اصلی بازار امروز برای جمع‌آوری قیمت سهام بودند.

لزوم اصلاح پرتفوی از سوی صاحبان نقدینگی در کنار ترس از تداوم ریزش قیمت ارز در بازار آزاد باعث شده تا بورس تهران همچنان شاهد رفتار هیجانی معامله‌گران کم‌تجربه و یا نگران از بر باد رفتن بازدهی‌های کسب‌شده در هفته‌های اخیر حکایت دارد.

از سوی دیگر رفتار برخی مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری اغلب با درآمد ثابت برای مدیریت دارایی‌ها و افزایش سطح بازدهی در پرتفوی باعث شده تا بورس تهران این روزها با هیجان توأم فروشندگان سهام در اغلب نمادهای معاملاتی مواجه باشند، هرچند که روند یک‌جای منفی شدن قیمت سهام در بازار امروز و دیروز دچار تردید از سوی اغلب کارشناسان شده، اما انتظار می‌رود، پس از خروج غیرحرفه‌ای‌های هیجانی از بازار و اصلاح قیمت سهام دوباره روندی روبه‌جلو برای معامله‌گران وفادار بازار فراهم شود.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها