کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

تردد کامیون‌ها به حالت عادی بازگشت


کد خبر : ۵۳۸۹۵جمعه، ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۴:۵۳۶۱۶۰ بازدید

رئیس سازمان راهداری با بیان اینکه تردد کامیون ها عادی شده است، گفت: آمادگی داریم هرجا که کمبود ناوگان باری احساس شود، کامیون های مِلکی ...
تردد کامیون‌ها به حالت عادی بازگشتتردد کامیون‌ها به حالت عادی بازگشت

رئیس سازمان راهداری با بیان اینکه تردد کامیون ها عادی شده است، گفت: آمادگی داریم هرجا که کمبود ناوگان باری احساس شود، کامیون های مِلکی سازمان راهداری را برای خدمت رسانی به مردم فعال کنیم.

عبدالهاشم حسن نیا در گفت وگو با مهر با بیان اینکه روند فعالیت رانندگان کامیون تقریبا به حالت عادی برگشته است، افزود: تا ساعت ۱۶  دهم مهرماه حدود ۶۰ هزار فقره بارنامه صادر شد که نسبت به هفته گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.

وی با تشکر از همکاری رانندگان خودروهای سنگین باری جاده ای با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و دیگر دستگاه های مرتبط با حمل و نقل جاده ای گفت: روز گذشته کارشناسان و بازرسان سازمان راهداری در سراسر کشور از شرکت های حمل و نقلی بازدید و به تخلفات آنها رسیدگی کردند.


تعلیق مجوز فعالیت ۹۵ شرکت حمل و نقلی متخلف

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در جریان این بازرسی ها ۹۵ شرکت حمل و نقلی به دلیل عدم رعایت قوانین مربوطه و تخلفات متعدد صنفی در رابطه با انجام وظایف قانونی و صنفی خود نسبت به رانندگان کامیون های بین شهری از سوی بخش حقوقی سازمان راهداری به مدت یک ماه تعلیق پروانه و مجوز فعالیت شدند. ضمن اینکه به چند شرکت نیز تذکرات جدی داده شد.

به گفته حسن نیا، عمده تخلفات شرکت های حمل و نقلیِ تعلیق شده، مرتبط با کامیون ها و خودروهای باری سنگینِ مِلکی این شرکت ها بوده است که عملکردی در این مدت نداشته اند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نحوه برخورد با شرکت های متخلف را در وزارت راه و شهرسازی بی سابقه دانست.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص بازگشت امنیت به جاده هایی که بعضا اقدامات ایذایی از سوی برخی رانندگان نسبت به همکاران وظیفه شناس خود گزارش شده بود، تصریح کرد: دستگاه های امنیتی و انتظامی و مراجع قضایی در حال اعمال این برخوردها هستند و سازمان راهداری در حوزه وظایف آنها دخالتی نمی کند. اما اگر موردی به ما گزارش شود، ما هم آن را به دستگاه های مربوطه منتقل خواهیم کرد.


جابه جایی بیشتر محصولات دامی و کشاورزی با ۲ میلیون انواع وانت بار

حسن نیا در پاسخ به این پرسش که آیا گفته برخی فعالان و تولیدکنندگان صنایع غذایی، کشاورزی و دامی که علت گرانی تعدادی از اقلام و محصولات خوراکی را خودداری تعدادی از رانندگان معترض از جابه جایی بار عنوان کرده اند، صحت دارد یا خیر؟ گفت: در کشور ما بیش از ۲ میلیون ناوگان باری سبک مانند انواع وانت بارها و نیسان بارها تردد دارند که بخش عمده ای از محصولات دامی و کشاورزی با این نوع ناوگان جابه جا می شود و تنها در مسیرهای طولانی و بیش از ۵۰۰ کیلومتر، خودروهای باری سنگین اقدام به جابه جایی محصولات کشاورزی می کنند.

وی درباره احتمال جایگزینی کامیون های مِلکی و متعلق به سازمان راهداری با ناوگان باری سنگین در صورت کمبود ناوگان باری تصریح کرد: سازمان راهداری آمادگی دارد هر جا که کمبود ناوگان احساس شود، از ناوگان مِلکی خود به عنوان کامیون های جایگزین استفاده کرده و به مردم خدمت رسانی کند. اما تا کنون چنین نیازی احساس نشده است.


نحوه تعیین نرخ لاستیک کامیون

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این پرسش که رانندگان در تعدادی از شهرها به دلیل کمبود لاستیک همچنان با افزایش قیمت مواجه هستند و اقدامات سازمان راهداری برای مقابله با این مشکل چیست؟ تأکید کرد: آنچه اعلام شد که قیمت لاستیک توزیعی از سوی سازمان راهداری به نرخ ۱.۱ میلیون تومان توزیع می شود، نرخی است که به لاستیک های سازمان اموال تملیکی تعلق دارد. سازمان راهداری عینا با همان قیمتی که از سازمان اموال تملیکی این لاستیک ها را خریداری می کند میان رانندگان توزیع کرده است و ما هیچ افزایش نرخی در این میان نداریم.

وی در خصوص نرخ گذاری لاستیک کامیون گفت: در حال حاضر لاستیک ها از سه طریق تعیین قیمت می شود: لاستیک های متعلق به سازمان اموال تملیکی را این سازمان نرخ گذاری می کند؛ لاستیک های وارداتی را بخش خصوصی و واردکننده تعیین نرخ می کند و مرجع تعیین نرخ لاستیک های تولید داخل، وزارت صنعت، معدن و تجارت است. بنابراین سازمان راهداری هیچ گونه نرخ گذاری برای لاستیک ها انجام نمی دهد.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری