کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

گزارشی از فروش ارز در میدان فردوسی تهران


کد خبر : ۵۳۸۷۷پنجشنبه، ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۱:۰۴۳۸۵۸۸ بازدید

گزارش میدانی از بازار خرید و فروش دلار در میدان فردوسی حکایت از این دارد که همانند چند روز گذشته انبوهی از مردم برای فروش یا خرید ...
گزارشی از فروش ارز در میدان فردوسی تهرانگزارشی از فروش ارز در میدان فردوسی تهران

فارس نوشت: گزارش میدانی از بازار خرید و فروش دلار در میدان فردوسی حکایت  از این دارد که همانند چند روز گذشته انبوهی از مردم برای فروش یا خرید دلار و ارزهای دیگر حضور دارند. 

اگرچه در تابلو قیمت صرافی‌های ضلع جنوب شرقی و غربی میدان عدد ۱۰ هزار تومان برای دلار حک شده است، اما صرافی‌ها کاملا خالی از مشتری است و کسی برای خرید یا فروش مراجعه نمی‌کند. خرید و فروشی هم اگر باشد خارج از صرافی‌ها و دست به دست صورت می‌گیرد. 

مردمی که در حاشیه این میدان برای خرید و فروش دلار حضور دارند، معمولا به دنبال پرس و جوی قیمت هستند که نشان می‌دهد مصرف‌کننده اصلی نیستند و تنها به دنبال این هستند تا بافروش ارزی که دارند بیشتر ضرر نکنند یا حاشیه سودشان را حفظ کنند. اکثر مردمی که به اینجا آمده‌اند فروشنده‌اند تا خریدار.

چند خریداری هم که وجودداشت به دنبال آدم منصف و قیمت مناسب بودند و در این بلبشوری بازار که هر کسی از هر قیمتی سخن می‌راند اطمینانی برای خرید نداشتند. 

در پرس و جویی که از فروشندگان ارز در این مکان انجام می‌‌دهم ، قیمت هر دلار در فاصله ۱۴ هزار و ۱۰۰ تا ۱۴ هزار و 5۰۰ تومان از سوی آنها اظهار می‌شود. 

از یکی از آنها که قصد فروش دلار دارد قیمت را می‌پرسم و نرخ ۱۴ هزار و 5۰۰ تومان را مطرح می‌کند. 

وی ادامه می‌دهد که در صرافی‌های ضلع جنوبی میدان، اگرچه نوشته شده است خرید ۱۴ هزار تومان  و فروش ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان، اما آنها هم به این قیمت نمی‌فرشند.

قیمت یورو هم در این بازار بین ۱۷ هزار و۳۰۰ تا ۱۷ هزار و ۷۰۰ تومان گفته می‌شود. 

طی روزهای گذشته مداخله بانک مرکزی در تنظیم بازار ارز باعث شده قیمت دلار از ۱۹ هزار تومان به قیمت فعلی برسد که البته طی دو روز گذشته قیمت به حدود ۱۱ هزار تومان هم رسیده بود.  اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها