کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

سرقت‌های سریالی از رانندگان خودرو‌های مدل بالا


کد خبر : ۵۳۸۲۶چهارشنبه، ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۵:۳۳۱۹۰۶ بازدید

دزد سابقه دار و نوچه‌هایش که با تشکیل یک باند و با شگردی خاص از رانندگان خودرو‌های مدل بالا سرقت می‌کردند به دام افتادند

دزد سابقه دار و نوچه‌هایش که با تشکیل یک باند و با شگردی خاص از رانندگان خودرو‌های مدل بالا سرقت می‌کردند به دام افتادند.چندی قبل مرد میانسالی با پلیس تماس گرفت و گفت: سوار بر خودروی بنزم وارد یکی از خیابان‌های شمال تهران شدم.

اما لحظاتی بعد ناگهان عابر جوانی با آیینه بغل خودروام برخورد کرد. می‌خواستم از خودرو پیاده شوم که عابر جوان مدعی شد اتفاقی برایش رخ نداده است و از من خواست به راهم ادامه دهم.

چند دقیقه‌ای از ماجرا نگذشته بود که ناگهان یک خودروی پژو ۲۰۶ از من خواست تا نگه دارم. کنار خیابان توقف کردم. به غیر از پسر جوانی که چند دقیقه قبل با ماشینم برخورد کرده بود سه مرد جوان نیز سرنشینان خودرو بودند. مرد جوان به من گفت: وقتی ماشین شما به دست من برخورد کرد بدنم گرم بود و متوجه نشدم. اما الان دستم بشدت درد گرفته و از دوستانم که در آن نزدیکی بودند خواستم تا مرا به شما برسانند. دستم آسیب دیده و باید مرا به بیمارستان ببرید و بعد از آن به کلانتری برویم.

با اینکه از اظهارات پسر جوان متعجب شده بودم چاره‌ای جز قبول حرف‌های او نداشتم. درنهایت یکی از سرنشینان خودرو گفت: به جای اینکه خودمان را درگیر کار‌های بیمارستان و کلانتری کنیم بهتر است شما دو میلیون تومان به ما بدهید و ما دوستمان را به بیمارستان ببریم.

من هم پذیرفتم و به همراه پسران جوان به سمت عابر بانک رفته تا دو میلیون تومان را به آن‌ها بدهم. اما در مقابل عابر بانک مردان پژو سوار چاقویی که به همراه داشتند را به سمتم گرفته و وادارم کردند ۵ میلیون تومان به آن‌ها بدهم.

شکایت‌های سریالی
با شکایت مرد بنز سوار که قربانی یک باند سرقت شده بود بلافاصله بازپرس شعبه اول دادسرای ویژه سرقت دستور شناسایی و دستگیری دزدان فراری را صادر کرد.

در تحقیقات صورت گرفته از سوی مأموران اداره پنجم پلیس آگاهی پایتخت مشخص شد که پرونده‌های دیگری نیز به همین شیوه و شگرد در چندین دادسرای تهران تشکیل شده است. بررسی‌ها نشان می‌داد که دزدان به این شیوه از ۶۰ صاحب خودروی مدل بالا در پایتخت سرقت کرده‌اند.

ثبت تصویر متهم
در گام بعدی کارآگاهان به بررسی دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت‌ها پرداخته و موفق شدند چهره یکی از متهمان را شناسایی کنند. شاهین یکی از متهمان سابقه‌داری بود که به همین شیوه چند سال قبل اقدام به سرقت کرده و بازداشت شده بود. اما بعد از آزادی باندی تشکیل داده و سرقت از راننده‌های خودرو‌های مدل بالا به شیوه تصادف ساختگی را اجرا می‌کرد.

با شناسایی هویت یکی از متهمان، کارآگاهان موفق شدند اعضای دیگر این باند را نیز شناسایی کنند. درنهایت یکشنبه گذشته ۱۱ عضو این باند دستگیر شدند. در تحقیقات صورت گرفته از سوی بازپرس نصرتی از شعبه اول دادسرای ویژه سرقت متهمان به سرقت‌های سریالی به شیوه تصادف‌های ساختگی اعتراف کردند.

گفتگو با متهم
شاهین، ۲۴ ساله و سابقه دار است. پس از آزادی از زندان به همراه ۱۰ مرد دیگر یک باند تشکیل داد.

با همدستانت چطور آشنا شدی؟
باند ما سه عضو اصلی داشت و ۸ عضو فرعی یا به قولی نوچه داریم. من و بهرام و اکبر در زندان باهم آشنا شدیم. اکبر چند وقت قبل به خاطر رجزخوانی در فضای مجازی و انتشار کلیپ بازداشت، اما مدتی بعد با وثیقه آزاد شد.

۸ عضو دیگر باند، یا هم‌ولایتی‌هایمان بودند که در سفر به شهرستانمان با آن‌ها آشنا می‌شدیم و به این بهانه که شغل پردرآمدی برای آن‌ها در تهران سراغ داریم آن‌ها را راهی تهران می‌کردیم. یا افراد بیکاری بودند که در شهرستان‌های اطراف زندگی می‌کردند و آن‌ها را نیز با وعده درآمد خوب وارد باند می‌کردیم.

بعد از اینکه آن‌ها را استخدام می‌کردیم نوبت آموزش می‌شد. باید به آن‌ها یاد می‌دادیم که چطور این کلاهبرداری‌ها را انجام دهند. چندین بار صحنه‌های سرقت را با خودرو‌های خودمان بازسازی می‌کردیم تا اعضای باند شگرد کار دستشان بیاید. اگر نقش بازی کردن آن‌ها برای راننده‌های خودرو‌های مدل بالا طبیعی نبود دستمان رو می‌شد و همه چیز لو می‌رفت.

ما یک دفترچه یادداشت داریم که جدول‌بندی شده است. تعدادی از اعضای باند شیفت صبح بودند و تعدادی از آن‌ها شیفت عصر. بعد از پایان هر هفته شیفت‌ها عوض می‌شد و آن‌هایی که شیفت صبح بودند شیفت عصر می‌شدند و برعکس. ما حتی درآمد هر کدام از اعضای گروه را می‌نوشتیم تا بدانیم که کدام ساعت درآمد بیشتری دارد.

چه ساعتی سرقت می‌کردید؟
شیفت صبح از ساعت ۴ تا ۷ صبح بود. شیفت عصر از ۵ تا ۱۰ شب بود.

چقدر گیرتان می‌آمد؟
از هر سرقت، حدود ۲ تا ۱۰ میلیون تومان.

کجا‌ها سرقت می‌کردید؟
به غیر از تهران که تا به حال ۶۰ شاکی ما را شناسایی کرده‌اند، کرج، قزوین و شهر‌های شمالی محل‌هایی بود که برای سرقت انتخاب می‌کردیم.

سوژه‌هایتان را چطور شناسایی می‌کردید؟
راننده‌های خودرو‌های بنز، بی‌ام و، پورشه، سانتافه، … را انتخاب می‌کردیم و تعمدی خودمان را به ماشین می‌زدیم.

خودرو‌های خودتان چه بود؟
پراید، پژو و ال ۹۰.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها