کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

افشای جزییات تلاش چهار فلسطینی برای ترور دبیرکل سابق سازمان ملل


کد خبر : ۵۳۷۲۱یکشنبه، ۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹:۱۷۱۳۳۰ بازدید

الشرق‌الوسط به نقل از برخی منابع لبنانی فاش کرد که گروهکی وابسته به داعش شامل چهار فلسطینی به دنبال ترور بان کی مون درجریان ...

الشرق‌الوسط به نقل از برخی منابع لبنانی فاش کرد که گروهکی وابسته به داعش شامل چهار فلسطینی به دنبال ترور بان کی مون درجریان سفرش به لبنان در سال ۲۰۱۲ بودند.

به نوشته این روزنامه یک فلسطینی عضو داعش بازداشت شده توسط دستگاه امنیتی لبنان، به همراه سه فلسطینی دیگر که اکنون فراری هستند، برای ترور بان‌کی‌مون، دبیرکل سابق سازمان ملل در جریان سفرش به لبنان در سال ۲۰۱۲ برنامه‌ریزی کرده بودند اما این گروهک تروریستی نتوانست نقشه خود را عملی کند زیرا بان‌کی‌مون با یک هلی‌کوپتر نظامی از بیروت به جنوب این کشور منتقل شد و برخلاف انتظار آنها به شکل زمینی مسافرت نکرد.

قاضی پیتر جرمانوس از دادگاه نظامی لبنان چهار فلسطینی که تنها یکی از آنها در بازداشت است را به پیوستن به گروه تروریستی داعش و آمادگی برای انجام عملیات تروریستی در لبنان از جمله ترور بان‌کی‌مون هنگام بازدیدش از نیروهای ویژه مستقر در جنوب لبنان (یونیفل) و نیز تلاش برای آلوده‌سازی مخازن آب مورد استفاده نیروهای ارتش لبنان با هدف کشتن تعداد بیشتری از نظامیان و برنامه‌ریزی برای عملیاتی تروریستی در یکی از جزایر ایتالیا متهم کرد.

منابع آگاه از روند تحقیقات به روزنامه الشرق الاوسط گفتند، این گروه برنامه‌ریزی کرده بودند، بان‌کی‌مون را که برای بازدید از نیروهای یونیفل قصد سفر به جنوب لبنان را داشت، هدف قرار دهند اما انتقال او به وسیله یک فروند هلی کوپتر نظامی مانع از این امر شد.

این منابع افزودند: این گروه برنامه‌ریزی کرده بودند با کارگذاری یک مین در یکی از مسیرهای کاروان بان‌کی‌مون به سمت ناقوره او را هدف قرار دهد.

منابع یاد شده افزودند: همین گروه برای عملیات تروریستی دیگری در جزیره ساردینیای ایتالیا نیز برنامه‌ریزی کرده بودند و قصد داشتند با ریختن سم در مخازن بزرگ آب تعداد زیادی از غیرنظامیان را از بین ببرند، این همان نقشه‌ای بود که این چهار متهم برای مخازن آب نیروهای ارتش لبنان نیز در نظر داشتند اجرا کنند.

قاضی جرمانوس این پرونده را به ریاض ابو غیدا، قاضی اول تحقیقات نظامی ارجاع داده و بازجویی از متهم و صدور حکم بازداشت برای سه متهم فراری دیگر را خواستار شد.اخبار مرتبط

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب