کانال تلگرام ایران جیب
بلو بانکبلو بانکواکنش‌ها به بازداشت عضو شورای شهر شیراز برای حمایت از دو شهروند بهائی


کدخبر:۵۳۶۲۹جمعه، ۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶:۵۳۱۲۸۵ بازدید

بازداشت مهدی حاجتی، عضو جوان شورای شهر شیراز واکنش‌ شماری از نمایندگان مجلس و فعالان مدنی را در پی داشت.

بازداشت مهدی حاجتی، عضو جوان شورای شهر شیراز واکنش‌ شماری از نمایندگان مجلس و فعالان مدنی را در پی داشت.

بهرام پارسایی، نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی از بازداشت یک عضو شورای این شهر به اتهام پشتیبانی از حقوق بهائیان انتقاد کرد.

پارسایی در گفتگو با خبرگزاری ایسنا گفت:‌ «نباید اظهار نظر یک عضو شورای شهر باعث چنین واکنشی شود. این کار در وضعیت فعلی نگران‌کننده و موجب تشویش اذهان عمومی است.»

وی افزود که نمی‌توان «دفاع از حقوق شهروندی» را از سوی یک عضو شورای شهر به حساب «حمایت وی از یک فرقه» گذاشت.

بهرام پارسایی همچنین در توییر خود نوشت:‌ «مهدی حاجتی مقابل تخریب اماکن تاریخی شیراز برای توسعه حرم شاهچراغ ایستاد و به پرونده سازی تهدید شد.»

کاوه مدنی، معاون سابق سازمان محیط زیست نیز در توییتر خود با اشاره به بازداشت آقای حاجتی به جوان بودن وی اشاره کرد و نوشت: «آنها از جوانانی که قلبشان برای ایران می‌تپد...و بی پروا از مشکلات می‌گویند...می‌هراسند.»

روز گذشته مهدی حاجتی، نماینده شورای شهر شیراز از سوی مقامات امنیتی به دلیل پشتیبانی از دو شهروند بهایی بازداشت شد. به گفته نماینده شیراز آقای حاجتی پیش از این نیز به خاطر «اعتراض به تخریب اماکن میراث فرهنگی» چندین بار تهدید شده بود.

این نماینده شورای شهر شیراز پیش از بازداشت با انتشار پیامی در توییتر خود با اشاره به بازداشت شهروندان بهایی خواستار «اصلاح رویه‌های قضایی و سایر اموری که عدالت اجتماعی را به خطر انداخته» شد.

حساب کاربری حاجتی در توییتر از بامداد به دلایل نامشخصی از دسترس خارج شده است.قاصدک 24قاصدک 24
اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها