کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

دانمارک: در صورت وجود شواهد کافی، تروریست‌های الاحوازیه را تحویل ایران می‌دهیم


کد خبر : ۵۳۵۰۹دوشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷:۴۶۱۳۸۱ بازدید

سخنگوی وزارت خارجه دانمارک گفت در صورت وجود شواهد کافی، اعضای گروهک تروریستی الأحوازیه پس از محاکمه به ایران تحویل داده خواهند شد.

سخنگوی وزارت خارجه دانمارک گفت در صورت وجود شواهد کافی، اعضای گروهک تروریستی الأحوازیه پس از محاکمه به ایران تحویل داده خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری دی.آر، سخنگوی وزارت خارجه دانمارک در واکنش به درخواست همتای ایرانی خود گفت در صورت وجود شواهد کافی، اعضای گروهک تروریستی الأحوازیه پس از محاکمه به ایران تحویل داده خواهند شد.

«سورن اسپرسن» در پاسخ به سوال یک خبرنگار که از او درباره درخواست دولت ایران از دانمارک برای تحویل اعضای گروهک الاحوازیه پرسید، تصریح کرد: «اگر ثابت شود افرادی در دانمارک حضور دارند که عضو این گروه تروریستی هستند یا ارتباطی با آن دارند، باید در دادگاه محاکمه شوند.»

وی سپس در واکنش به اظهارات «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت خارجه کشورمان که خواستار استرداد عاملان حمله تروریستی اهواز شده بود، گفت: «فکر می‌کنم اگر شواهد کافی برای اثبات آن وجود داشته باشد، باید این کار (استرداد متهمان به ایران) را انجام دهیم.»

روز شنبه، در پی حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز، وزارت امور خارجه ایران سفرای هلند و دانمارک را برای ارائه توضیحات احضار کرد. گفته می‌شود برخی از اعضای گروهک تروریستی الاحوازیه در این دو کشور اقامت دارند.

آندرس ساموئلسون، وزیر خارجه دانمارک، نیز روز گذشته ضمن محکوم کردن حمله تروریستی اهواز گفت این کشور در این باره تحقیق خواهد کرد و در صورتی که مشخص شود افرادی که در این حمله دست داشته‌اند، ارتباطی با دانمارک دارند، این موضوع طبیعتاً پیامدهایی به دنبال خواهد داشت.

سفارت دانمارک در تهران نیز به طور همزمان، حمله تروریستی اهواز را محکوم کرد. در پیام سفارت دانمارک آمده است: «دانمارک حمله تروریستی وحشتناک روز شنبه در شهر اهواز در جنوب‌غرب ایران را به شدت محکوم می‌کند. ما به خانواده‌های قربانیان از جمله آن دسته از خانواده‌هایی که کودکان خود را از دست داده‌اند، تسلیت می‌گوییم.»اخبار مرتبط

شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
شب