کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

سکوت وزارت نفت و ادامه نبود بنزین سوپر


کد خبر : ۵۳۴۴۹یکشنبه، ۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸:۳۶۴۱۰۴ بازدید

صبح امروز هیچ بنزین سوپری در جایگاه هایی عرضه سوخت توزیع نشده و در ادامه روند بیش از دوماهه اختلال در توزیع بنزین سوپر ...

صبح امروز هیچ بنزین سوپری در جایگاه هایی عرضه سوخت توزیع نشده و در ادامه روند بیش از دوماهه اختلال در توزیع بنزین سوپر، جایگاهداران نیز از زمان عرضه دوباره بنزین سوپر اعلام بی اطلاعی می کنند. بیش از دو ماه از آغاز اختلال در تولید و عرضه بنزین سوپر در کشور می گذرد. در حالی که ابتدا پیش بینی ها از حل این مشکل از ابتدای مردادماه داشت، مرداد و شهریور گذشت و این اختلال همچنان وجود دارد.


عدم عرضه بنزین سوپر از کی شروع شد؟

در نبود سیاست های کنترل مصرف بنزین، در ابتدای تابستان شاهد روند رو به رشد مصرف بنزین در کشور بودیم تا اینکه در روز سی و یکم تیرماه سال جاری با ثبت مصرف 121 میلیون و 800 هزار لیتر در یک شبانه روز رکورد جدیدی در تاریخ مصرف بنزین کشور ثبت شد.

در میانه تیرماه با شدت گرفتن مصرف بنزین، صنعت پالایش نفت کشور، تولید با تمامی ظرفیت را در دستور کار قرار داد و در ادامه رکوردشکنی های مصرف افسارگسیخته بنزین، بنزین سوپری که روزانه به میزان 3 میلیون لیتر تولید می شد، با اختلاط با بنزین پایه و نفتا به 10 میلیون لیتر بنزین با اکتان 87 تبدیل شده و به جایگاههای عرضه سوخت ارسال می شد.


اکنون وضعیت عرضه بنزین سوپر چگونه است؟

طبق پیگیری های خبرنگار تسنیم از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، از نظر سیستم لجستیک و توزیع سوخت، هیچ محدودیتی برای از سرگیری توزیع بنزین سوپر وجود ندارد اما هنوز از سمت بخش تولید در پالایشگاهها، بنزین سوپر برای عرضه ارائه نمی شود. مجموعه وزارت نفت به خصوص مجموعه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی نیز حاضر به ارائه اطلاعاتی در این زمینه نیست.

آمار مصرف بنزین از پایان تیرماه تاکنون محرمانه مانده، اما به نظر می رسد با اتمام تابستان و کاهش ترددهای بین شهری (سفرهای تابستانی) مصرف بنزین کاهش یافته است. از اینرو مشخص نیست چرا با وجود اتمام تابستان و شروع مهرماه هنوز عرضه بنزین سوپر انجام نمی گیرد.

بررسی های میدانی تسنیم از جایگاه های عرضه سوخت در سطح کلانشهر تهران حاکی از این است که هیچ بنزین سوپری عرضه نشده و جایگاهداران نیز از زمان عرضه دوباره بنزین سوپر اعلام بی اطلاعی می کنند.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها