کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

ارزان‌ترین اجاره آپارتمان در تهران چقدر است؟


کد خبر : ۵۳۳۹دوشنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۵:۵۳۴۰۴۳ بازدید

با توجه به افزایش قیمت خانه و بهای اجاره‌ها، تقاضا برای اجاره واحدهای کوچک افزایش یافته و با توجه به اینکه اجاره‌نشینان هر سال باید به مبلغ اجاره اضافه کنند مجبورند سراغ خانه‌های کوچک‌تر ...

با توجه به افزایش قیمت خانه و بهای اجاره‌ها، تقاضا برای اجاره واحدهای کوچک افزایش یافته و با توجه به اینکه اجاره‌نشینان هر سال باید به مبلغ اجاره اضافه کنند مجبورند سراغ خانه‌های کوچک‌تر روند که خود بر میزان تقاضای این واحدها افزوده است البته طبق استعلام از بازار مسکن نرخ بهای ماهانه کوچکترین واحد مسکونی در جنوب تهران حدود 750 هزار تومان است. در پی بالا رفتن قیمت خانه، کاهش قدرت خرید مردم، افزایش جمعیت و مهاجرت، میزان اجاره‌نشینی در سال گذشته 23 درصد افزایش یافت و در این میان استقبال از رهن و اجاره واحدهای کوچک نیز بیشتر شده است.بررسی‌های آماری نشان‌دهنده این است که میزان قراردادهای منعقد شده در بخش اجاره مسکن با آغاز سال جدید و نزدیک شدن به فصل تابستان با رشد چشمگیری مواجه شده است.

در این میان بازار مسکن در بخش اجاره مورد بررسی قرار گرفته و با توجه به اینکه قدرت بیشتری برای اجاره واحدهای کوچک وجود دارد قیمت این واحدها در نقاط مختلف شهر بررسی شده است.

بر این اساس یک واحد 40 متری واقع در خیابان یوسف‌آباد، یک خوابه با 10 میلیون تومان پول پیش و 850 هزار تومان پرداختی ماهانه برای اجاره به بازار معرفی شده که این مبلغ بر اساس عرف بازار مسکن که هر یک میلیون تومان معادل پرداختی ماهانه 30 هزار تومان است، معادل اجاره ماهانه یک میلیون و 150 هزار تومان می‌شود.

یک واحد 40 متری در خیابان امین‌حضور، طبقه دوم با انباری 25 میلیون تومان رهن کامل سپرده شده است که معادل 750 هزار تومان اجاره ماهانه است.

یک واحد 40 متری واقع درخیابان حسن‌آباد، یک خوابه با انباری به مبلغ 15 میلیون تومان ودیعه و پرداختی ماهانه 400 هزار تومان برای اجاره به بازار معرفی شده است که معادل 850 هزار تومان اجاره ماهانه است.

یک واحد 40 متری در خیابان بهار شیراز به قیمت 25 میلیون تومان پول پیش و 750 هزار تومان اجاره داده می‌شود که معادل پرداختی ماهانه یک میلیون و 500 هزار تومان اجاره ماهانه می‌شود.

یک واحد 40 متری در خیابان هاشمی همراه با 14 متر حیاط به قیمت 10 میلیون تومان پول پیش و 500 هزار تومان اجاره سپرده شده است که معادل پرداختی ماهانه 800 هزار تومان است.

یک واحد 45 متری واقع در پونک با قیمت 40 میلیون رهن کامل داده می‌شود که معادل پرداختی ماهانه یک میلیون و 200 هزار تومان است.

یک واحد 42 متری واقع در خیابان دامپزشکی یک خوابه با قیمت هفت میلیون تومان پول پیش و 600 هزار تومان اجاره به بازار معرفی شده است که معادل پرداختی ماهانه 810 هزار تومان است.

یک واحد 45 متری واقع در شریعتی جنوبی، همراه با پارکینگ و آسانسور به قیمت 15 میلیون تومان ودیعه و 800 هزار تومان اجاره سپرده شده است که معادل پرداختی ماهانه آن یک میلیون و 250 هزار تومان است.

یک واحد 45 متری در خیابان سبلان جنوبی همراه با انباری به قیمت 25 میلیون تومان و 300 هزار تومان اجاره داده می‌شود که معادل پرداختی ماهانه یک میلیون و 50 هزار تومان است.

هچنین یک واحد 45 متری واقع در خیابان بریانک همراه با پارکینگ با قیمت 20 میلیون تومان پول پیش و 260 هزار تومان اجاره به بازار معرفی شده که معادل پرداختی ماهانه آن 860 هزار تومان است.

بررسی های میدانی از وضعیت اجاره بها در سطح شهر تهران حاکی از آن است که با توجه به کوچک بودن واحدها و نداشتن امکانات از جمله آسانسور به ویژه برای طبقات بالا، قیمت رهن و اجاره این واحدها بالاست و با توجه به تورم موجود در جامعه و افزایش سالانه نرخ اجاره‌ها، متقاضیان این بخش باید مبلغ چشمگیری را به میزان اجاره‌اشان اضافه کنند که به دلیل نداشتن استطاعت مالی مجبورند دنبال واحدهای کوچک‌تر باشند.

بنا به اعلام بانک مرکزی شاخص بهای مسکن اجاره‌ای در زمستان سال گذشته در پایتخت 2.8 درصد افزایش یافته است.بر این اساس بررسی نوسانات اجاره بها طی 10 سال گذشته هم نشان می‌دهد که بیشترین افزایش قیمت اجاره مربوط به سال 87 با 28.6 درصد و کمترین میزان افزایش مربوط به سال 89 با 6 درصد بوده است.

وزیر راه و شهرسازی نیز میزان افزایش اجاره بها در ابتدای سال را هشت درصد عنوان کرده و معاون وی نیز بر رصد دائمی بازار مسکن تاکید کرده است.به گفته مظاهریان امسال بازار مسکن در بخش خرید و اجاره با جهش قیمتی همراه نخواهد شد و افزایش قیمت در این بخش همگام با تورم عمومی جامعه پیش می‌رود نه بیشتر.اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب