کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نقشه معاون وزیر دادگستری آمریکا برای برکناری ترامپ


کد خبر : ۵۳۳۸۶شنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶:۵۴۹۸۴۳ بازدید

راد روزنستاین، معاون وزیر دادگستری آمریکا سال گذشته به دنبال استفاده از متمم ۲۵ قانون اساسی بود تا زمینه برکناری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ...

یورونیوز نوشت: راد روزنستاین، معاون وزیر دادگستری آمریکا سال گذشته به دنبال استفاده از متمم 25 قانون اساسی بود تا زمینه برکناری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده را فراهم کند.

به گزارش روزنامه «نیویورک تایمز» راد روزنستاین همچنین پیشنهاد کرده بود تا به طور مخفیانه صدای دونالد ترامپ را ضبط کند تا بتواند هرج و مرج حاکم بر کاخ سفید را افشاء کند.

وی همچنین با دیگر مقامات وزارت دادگستری و پلیس فدرال در مورد جذب نیرو برای استفاده از متمم ۲۵ قانون اساسی برای برکناری دونالد ترامپ از سمت ریاست جمهوری گفتگو کرده بود.

پیشنهاد راد روزنستاین در بهار سال ۲۰۱۷ و هنگام برکناری جیمز کومی از مدیریت پلیس فدرال (اف.بی.آی) مطرح شده بود. راد روزنستاین از روز ۲۶ آوریل همان سال کار خود را به عنوان معاون جف سشنز، وزیر دادگستری آغاز کرده بود.

راد روزنستاین به یکی از مقامات وزارت دادگستری گفته بود تا ممکن است بتواند جف سشنز و جان کلی، وزیر وقت امنیت داخلی آمریکا را به استفاده از متمم ۲۵ قانون اساسی برای برکناری دونالد ترامپ از قدرت مجاب کند.

جان کلی اکنون رئیس کارکنان کاخ سفید است. دونالد ترامپ طی ماه‌های گذشته به دفعات از جف سشنز، وزیر دادگستری خود انتقاد کرده است.

گزارش نیویورک تایمز بر اساس سخنان چند نفر از مقامات وزارت دادگستری آمریکا و پلیس فدرال تهیه شده است. به گفته نیویورک تایمز آنها به عدم افشای هویت خود اصرار داشته‌اند.

متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا امکان برکناری رئیس جمهور به دلیل ناتوانی را فراهم کرده است. براساس یکی از مواد این متمم معاون رئیس جمهوری و اکثریت کابینه ایالات متحده می توانند رئیس جمهور را «ناتوان» از انجام وظایف ریاست جمهوری تشخیص دهند.

راد روزنستاین در واکنش به گزارش نیویورک تایمز طرح پیشنهاد ضبط صدای دونالد ترامپ در کاخ سفید و بررسی برکناری او با استفاده از متمم ۲۵ قانون اساسی را تکذیب کرده است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها