کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

سپرده های ارزی با اقبال مردمی رو به رو نشد


کد خبر : ۵۳۲۳۹یکشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۲:۳۴۴۷۰۹ بازدید

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید از آنجایی که مردم به بانک ها بی اعتماد شده اند سپرده ارزی با اقبال جامعه رو به رو نشده است.

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به تضمین سپرده های ارزی از سوی بانک مرکزی اظهار داشت: اقبال چندانی از پیشنهاد سپرده ارزی در بانک ها نشده است، مردم به سیستم بانک ها و وعده هایی که داده می شود، اعتماد ندارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بااشاره به وعده های بانکی کفت: در بخشنامه ها و مصوبات تصمیماتی گرفته می شود اما در عمل بانک ها به نحوی دیگر عمل کرده اند، تناقض در حرف و عمل باعث شده است که مردم به نظام بانکی کشور اعتماد نداشته باشند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: از آنجایی که اعتماد به سیستم بانکی از بین رفته است، مردم به برنامه و درخواست همتی برای سپرده گذاری ارزی در بانک ها عمل نکرده اند.

وی برای اقبال مردم از سپرده ارزی پیشنهاد داد: باید تلاش شود اعتماد مردم به سیستم بانکی جلب شود، اگر بخشنامه ای می دهند بر بانک ها نظارت کنند که طبق همان با مردم رفتار می شود، وقتی جامعه چنین رفتاری را ببیند مجدد به سیستم بانکی اعتماد می کنند.

موسوی لارگانی درادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بدقولی بانک ها بیان داشت: زمانی مردم سپرده ارزی در بانک ها داشتند اما به جای اینکه در زمان برداشت سپرده، اسکناس ارز سپرده شده داده شود، معادل ریالی آن به نرخ دولتی پرداخت شد و از همانجا بذر بی اعتمادی به بانک ها کاشته شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر می خواهند با سپرده ارزی نقدینگی را کنترل کننده باید به نوعی اعتماد سازی شود تا مجدد مردم پول و سرمایه خود را به بانک ها بیاورند در غیر اینصورت با بخشنامه و تضمین بانک مرکزی نمی توان انتظار داشت مردم به بانک ها روی خوش نشان دهند.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو