کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

کارمندان مالیاتی مجاز به ارائه مشاوره مالیاتی نیستند


کد خبر : ۵۳۰۸۹دوشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۶:۳۲۲۵۸۳ بازدید

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و هماهنگی هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری سازمان مالیاتی در رابطه با همکاری کارمندان سازمان مالیاتی ...

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و هماهنگی هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری سازمان مالیاتی در رابطه با همکاری کارمندان سازمان مالیاتی با شرکت‌ها و کارفرمایان هشدار داد و جهت رسیدگی به مسئولان این سازمان رونوشت زد.

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و هماهنگی هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری سازمان مالیاتی در رابطه با همکاری کارمندان سازمان مالیاتی با شرکت‌ها و کارفرمایان هشدار داد و جهت رسیدگی به مسئولان این سازمان رونوشت زد.

در نامه محمدحسن بازیار آمده است:‌ همانگونه که استحضار دارید قول خدمت برای اشخاص حقیقی و حقوقی و سایر موسسات از سوی کارمندان سازمان امور مالیاتی در تمامی سطوح شغلی باعث ایجاد حلقه ارتباط بین کارمند به عنوان مستخدم و مودی به عنوان کارفرما می گردد. به طوری که این ارتباط منجر به تخدیش اصول و ارزش های حرفه‌ای هر کارمند از جمله اصل «بی طرفی»، در قضاوت و ارائه خدمات و اصل «استقلال» در انجام مسئولیت‌های قانونی و وظایف محوله خواهد شد.

لذا در راستای اصل یکصد‌و‌چهل و یکم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و بخشنامه شماره 7113/ 878/ 201 مورخ 21/ 02/ 1382 رئیس کل محترم وقت سازمان امور مالیاتی کشور کلیه کارمندان این سازمان در دوران اشتغال به هیچ وجه مجاز به دادن مشاوره مالیاتی و تنظیم دفتر و اظهارنامه و امور نظیر آن ها در ساعات اداری و غیر اداری نمی باشند.»

از آنجایی که وفق ماده (۶۷) آیین نامه اجرایی ماده (۲۱۹) ق.م.م (ماده ۵۴ سابق) تمامی بخشنامه ها، دستورالعمل ها و رویه‌های اجرایی که توسط سازمان جهت اجرای قانون مقرر می شود برای کلیه واحدهای تابعه سازمان... لازم الاجرا است، بنابر این انجام اعمال مذکور برابر بند (۲) ماده (۸) قانون رسیدگی به تخلفات اداری از موارد «نقض قوانین و مقررات مربوطه تلقی گردیده و مطابق بند (۱۵) ماده قانونی اخیر الذکر چنانچه رؤسا و مدیران ذیربط با اطلاع از این موارد در دادن گزارش تخلف کارمندان تحت امر خود، سهل انگاری نمایند، علاوه بر کارمندان یاد شده، رئیس با مدیر مربوط نیز به عنوان متخلف شناخته شده و مورد تعقیب اداری قرار خواهند گرفت.

مراتب جهت استحضار و صدور دستور مقتضی ایفاد می گردد.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو