کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

مردم با سپرده‌های ارزی به دولت کمک کنند


کد خبر : ۵۳۰۳۴شنبه، ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵:۴۹۶۶۶۹ بازدید

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مردم با آوردن ارزهای خود در قالب سپرده‌های ارزی می‌توانند به کشور کمک کنند؛ همچنین با اعتماد به ...

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مردم با آوردن ارزهای خود در قالب سپرده‌های ارزی می‌توانند به کشور کمک کنند؛ همچنین با اعتماد به بانک و سپرده گذاری می‌توان دولت را حمایت کرد.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به تضمین سپرده های ارزی از سوی بانک مرکزی، اظهار داشت: پیش از نوسانات ارزی، بانک‌ها سپرده‌های ارزی را تضمین می‌کردند؛ اما چون عملکرد بانک‌ها در زمان دولت احمدی‌نژاد بد بود و تخلف کردند، عدم اعتماد به بانک ها ایجاد شد.

تضمین سپرده های ارزی موثر است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از این جهت تصور می‌شود تضمین بانک مرکزی برای سپرده‌های ارزی قطعا می‌تواند تضمین بالایی محسوب شود و موثر باشد. این در حالی است که با توجه به اینکه بانک مرکزی بازپرداخت سپرده های ارزی را با همان ارز تضمین کرده است، مردم ارزها خود را به بانک ها بیاورند، البته این امر تازه ابلاغ شده و آماری از میزان سپرده ها در دست نداریم با این حال تا ۱۰ روز دیگر آماری دراین زمینه از مسئولان ذیربط دریافت می کنیم.

پیشنهاد کمیسیون اقتصادی به بانک مرکزی

وی با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی نیز از روز  اول برای سپرده های ارزی چنین پیشنهادی داشت، ادامه داد: پیشنهاد ما این بود که سپرده‌های ارزی از سوی بانک مرکزی تضمین شود؛ اما تیم قبلی بانک مرکزی به دنبال چیز دیگری رفتند؛ با این حال اکنون که بانک مرکزی سپرده هر نوع ارزی را ضمانت می کند تا حد زیادی مردم تشویق به سپرده گذاری می شوند.

پورابراهیمی با تاکید براینکه مردم نباید تنها از مسئولان برای بهبود امور توقع داشته باشند، گفت: مردم نیز با آوردن ارزهای خود می توانند به کشور کمک کنند، مانند زمان جنگ که هرکسی به اندازه وسع خود عمل کرد، چطور مردم ترکیه با حساسیت بر روی کشورشان دلارهای آمریکایی را آتش زدند، در ایران نیز با اعتماد به بانک و سپرده گذاری می توان دولت را حمایت کرد.

سود ۴ درصد با نگاه تشویقی است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سپرده ارزی می توان تغییر اساسی ایجاد کند، در خصوص سودهای این سپرده ها گفت: سود سپرده های ارزی در دنیا تقریبا یک تا ۱.۵ درصد است، شخصا قبول دارم که سود ۴ درصد برای سپرده های ارزی زیاد است اما احتمالا این سود با نگاه تشویقی در نظر گرفته شده که می تواند اثر مثبتی داشته باشد.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها