کانال تلگرام ایران جیب
بلو بانکبلو بانکتقاضای عفو برای واردکنندگان موبایل


کدخبر:۵۲۹۰۹دوشنبه، ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰:۱۵۲۰۰۵ بازدید

رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور درگیر شدن واردکنندگان اصلی موبایل کشور با پرونده قضایی را یکی از مشکلات اساسی بازار موبایل ...

رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور درگیر شدن واردکنندگان اصلی موبایل کشور با پرونده قضایی را یکی از مشکلات اساسی بازار موبایل در مقطع کنونی دانست و گفت: کمیته تخصصی تلفن همراه کشور از دستگاه قضایی تقاضای رأفت اسلامی و عفو برای این واردکنندگان را دارد چرا که این عفو به تأمین کالا که اصلی‌ترین نیاز مردم است کمک شایانی می‌کند.

محمد مهدی غفوریان در گفت و گو با ایسنا، وضعیت کنونی بازار موبایل را نتیجه نوسانات ارزی اعلام کرد و گفت: قیمت و تعداد عرضه در بازار تلفن همراه رابطه کاملاً مستقیمی با قیمت ارز دارد؛ هر زمان که با نوسان قیمت ارز مواجه بوده‌ایم بازار تلفن همراه هم به شدت دچار نوسان بوده است.

وی، ارز را اولین مشکل و درگیر شدن واردکنندگان اصلی موبایل کشور با پرونده قضایی را دومین مشکل اساسی در مقطع کنونی دانست و افزود: سه ماه است عملاً حتی یک دستگاه موبایل نیز وارد کشور نشده و نیاز بازار ایران به تلفن همراه ماهیانه یک میلیون دستگاه است؛ در حال حاضر بازار تشنه دریافت سه میلیون دستگاه است که در صورت واردات فقط نیاز سه ماه قبل رفع می‌شود.

رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور و رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی استان البرز تنها راه حل برای رفع این مشکل در صورت عفو نشدن واردکنندگان اصلی را واردات موبایل توسط واحدهای صنفی دانست و اظهار کرد: تنها راه حل باقی مانده واردات موبایل توسط واحدهای صنفی با ارز دولتی و دریافت تلفن‌های همراه رجیستری شده از گمرک است.

غفوریان از وجود نهایتاً ۱۵ تا ۲۰ نوع گوشی موبایل از صد نوعی که باید در بازار وجود داشته باشد خبر داد و گفت: به هیچ عنوان جنس جدیدی وارد نشده است و هرچه در واحدهای صنفی موجود است مربوط به قبل است؛ قطعات یدکی و لوازم جانبی موبایل هم به شدت کمیاب و گران شده است به صورتی که بی‌کیفیت‌ترین جنس موجود در بازار به دلیل نبود قطعه با کیفیت، به بالاترین قیمت به فروش می‌رسد و در این بین بی تقصیرترین افراد فروشندگان هستند.قاصدک 24قاصدک 24
اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها