کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

سهمیه‌بندی شیرخشک در آینده


کد خبر : ۵۲۸۶۵دوشنبه، ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷:۵۷۵۳۴۱ بازدید

وزیر بهداشت گفت: کنترل مرزها، قاچاق و ورود شیرخشک کار دشواری است که در حیطه اختیارات وزارت بهداشت نیست و شاید مجبور شویم در ...

وزیر بهداشت گفت: کنترل مرزها، قاچاق و ورود شیرخشک کار دشواری است که در حیطه اختیارات وزارت بهداشت نیست و شاید مجبور شویم در آینده شیرخشک را سهمیه‌بندی کنیم، مسؤلیت تأمین پوشک با وزارت صنعت است اما اگر اختیار آن به ما سپرده شد، شاید بتوانیم کاری کنیم.

دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه امضای تفاهمنامه با وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سؤالی مبنی بر نایاب و گران شدن پوشک و شیرخشک نوزادان، اظهار داشت: از خبرنگار "صدا و سیما" تعجب می‌کنم که چرا می‌گوید شیرخشک نایاب شده و باعث اضطراب برای خانواده‌هایی می‌شود که نوزاد دارند.

تعبیر به نایاب شدن، درست نیست. وی ادامه داد: مدیریت بازار سخت است چون باید شیرخشک را با قیمت قبلی و با حداکثر 9 درصد افزایش قیمت، عرضه کنیم و کنترل مرزها، قاچاق و ورود شیرخشک به شیرینی فروشی‌ها، کار دشواری است که در حیطه اختیارات وزارت بهداشت نیست و شاید مجبور شویم در آینده شیرخشک را سهمیه‌بندی کرده یا در پایگاه‌های بهداشت، توزیع کنیم.

هاشمی تأکید کرد: اجازه نمی‌دهیم شیرخشک‌های معمول و متداول، نایاب شوند البته برخی شیرخشک‌های خارجی و خاص توسط بخش خصوصی با ارز آزاد به کشور وارد می‌شود که گران‌تر هستند اما تأمین پوشک بچه نیز وظیفه ما نیست اما اگر اختیار آن به ما سپرده شد، شاید بتوانیم کاری کنیم اما مسئولیت این بخش، با وزارت صنعت، معدن و تجارت است.


کارگزاری فارابیکارگزاری فارابی


اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری