کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

احمدي‌نژاد محاکمه می‌شود؟


کد خبر : ۵۲۸۳۴یکشنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰:۴۰۲۸۲۰ بازدید

هر چقدر محمود احمدی‌نژاد در جامعه جولان می‌دهد و مسئولان نظام را زیر سوال می‌برد اما وی هنوز در برزخ ماندن يا رفتن به دادگاه است كه ...

آرمان- هر چقدر محمود احمدی‌نژاد در جامعه جولان می‌دهد و مسئولان نظام را زیر سوال می‌برد اما وی هنوز در برزخ ماندن يا رفتن به دادگاه است كه درباره تخلفاتش تاکنون محاکمه رسمی نشده است و این سوالی است که همچنان برای افکارعمومی بی پاسخ مانده است. برعکس همقطاران احمدی‌نژاد در بازداشتگاه، دادگاه و زندان هستند. حمید بقایی که گویا به زندان عادت کرده و طبق آخرین حکمش مدت درازی را در زندان خواهد بود. اسفندیار رحیم مشایی نیز با وجود اینکه زمان زیادی نیست در زندان است، اما دیری نخواهد پایید که حکم او نیز صادر شود. در این میان علی اکبر جوانفکر است که با اقبال بلند بیرون از اوین است. روز گذشته خبر آمد که امروز قرار است هر 3 نفر به دادگاه مراجعه کنند. بقایی و مشایی جهت محاکمه و جوانفکر نیز گویا به عنوان مطلع باید دید در جریان رسیدگی به دادگاه‌های پرحاشیه این افراد چه تحولاتی صورت خواهد گرفت. نکته جالب توجه واکنش احمدی‌نژاد خواهد بود که مشخص نیست در این جلسات از دادگاه شرکت خواهد کرد یا اینکه به روال سابق خانه‌نشین خواهد بود.


مثلث احمدی‌نژادی‌ها

همواره سعی در خبرساز شدن داشته و دارند و جز خود و احمدی‌نژاد هیچ کس را تایید نمی‌کنند. گاه به دستگاه قضائی هجمه وارد می‌کنند و گاه به دستگاه‌های اطلاعاتی و مدام از فساد سازمان یافته صحبت می‌کنند. صحبت از مثلث همراه احمدی‌نژاد است. حمید بقایی معاون اجرایی، اسفندیار رحیم مشایی مشاور و علی اکبر جوانفکر مشاور رسانه‌ای که هر 3 در همه مقاطع همراه رئیس دولت‌های نهم و دهم بوده‌اند. اکنون چندی است که به جرائم مختلف در بازداشت و زندان هستند. بقایی که اتهامات متفاوت مالی و سیاسی دارد و پیش از این بارها به دادگاه رفته و در آخرین حکم صادره به 13 سال حبس محکوم شده، در مرداد ماه و در بازگشت از مرخصی درمانی به دلیل اظهاراتی علیه مسئولان، دوباره به دادگاه فراخوانده و پرونده جدیدی برایش باز شد.

مشایی نیز که حکم بقایی را آتش زده بود در اواخر اسفند سال گذشته بازداشت شده و بارها به روند بررسی پرونده خود اعتراض داشته است. در همین راستا بود که هفته گذشته جلسه دادگاه وی با حواشی بسیار زیادی برگزار شد، اما این جلسه فقط به قرائت کیفرخواست گذشت و از وکلای متهم خواسته شد تا از کیفر خواست نسخه‌برداری کرده و مهیای دفاع در جلسه آینده شوند. جوانفکر نیز که در سال گذشته با سپری کردن دوران محکومیت خود آزاد شده بود 28 مرداد ماه گذشته به اتهام توهین و نشر اکاذیب به پرداخت 4 میلیون محکوم شد که همان روز پس از ساعاتی با پرداخت این مبلغ توسط آشنایانش آزاد شد. در شرایطی که احمدی‌نژاد و یارانش دم از عدالت و آزادی و حقوق مردم می‌زنند همه اعوان و انصارآنها یک به یک از جمعشان متفرق می‌شوند. که آخرین آنها مصلحی وزیر اطلاعات احمدی‌نژاد بود، اما با وجودی که ظاهرا شهر خالی از احمدی‌نژادیون شده، آنها همچنان می‌تازند.


بودن یا نبودن!

احمدی‌نژاد خود به تنهایی با اظهارات ساختارشکنانه‌اش می‌تواند شخصیتی جنجال برانگیز باشد، اما تحرکات وی پیرامون دادگاه‌های بقایی و مشایی نیز کم از اظهاراتش ندارد. وی تا کنون چندین بار از حضور در دادگاه‌های مشایی و بقایی خبر داده، اما هر زمان خبرنگاران برای پوشش دادگاه‌ها رفته‌اند تنها شخصیتی که نیافته‌اند احمدی‌نژاد بوده است. گویا رئیس دولت‌های نهم و دهم قافیه را تنگ دیده و با وجود اتهامات متعدد و پرونده مفتوحش در دستگاه قضا صلاح را در این دیده که بیش از این در حاشیه قرار نگیرد. اگر بپذیریم که مرد عاشق دوربین همواره و در هر کجا می‌خواهد در صدر اخبار باشد، حضور وی در جلسه دادگاه‌های جنجال برانگیز و حاشیه‌ای رفقای دیرینش اجتناب‌ناپذیر می‌نماید. باید دید آیا احمدی‌نژاد در دادگاه‌های همقطارانش حاضر خواهد شد یا نه؟


مشایی، بقایی، جوانفکر

دومین جلسه علنی محاکمه اسفندیار رحیم مشایی در شعبه اول دادگاه انقلاب به ریاست قاضی غضنفرآبادی درحالی برگزار می‌شود که از علی‌اکبر جوانفکر هم خواسته شده در این جلسه حضور یابد. ایرنا نوشت؛ جوانفکر به دلیل مشایعت مشایی در به آتش کشیدن حکم دادگاه بقایی به دادگاه احضار شد. حمید بقایی معاون اجرایی دولت دهم هم با وجود برگزاری دو دادگاه بدوی و تجدیدنظر برای او و محکوم شدن به ١٣ سال حبس، دوباره به دادگاه فراخوانده شده است. بقایی به دلیل اظهارات مرداد امسال علیه مسئولان حین بازگشت به اوین پس از پایان دوره مرخصی درمانی، مجددا به دادگاه احضار و پرونده جدیدی برای او تشکیل شد.

اسفندیار رحیم مشایی که در جلسه قبل در روز سوم شهریورماه که وکلایش برای دفاع حضور نداشتند و خود هم قصد شرکت در دادگاه را نداشت، اما در دادگاه حضور یافت و جامه از تن بیرون کشید مجددا در نامه‌ای اعلام کرد جلسات را به رسمیت نمی‌شناسد و قصد حضور در دادگاه را ندارد، مگر اینکه او را به اجبار از زندان به دادگاه انقلاب منتقل کنند. البته جوانفکر هم اعلام کرد که خود و وکیل مدافعش هیچ کدام در دادگاه حضور نخواهند یافت. زیرا او ادعا می‌کند کیفرخواست برای او ارسال نشده و دادگاه باید در حضور رسانه‌های آزاد برگزار شود.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو