کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

ایران: انتقال موشک بالستیک به عراق دروغ است


کد خبر : ۵۲۸۳۲یکشنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۱:۰۶۶۰۱ بازدید

ایران روز شنبه گزارش رویترز مبنی بر انتقال موشک به عراق را رد کرد و آن را دروغ خواند. تهران اعلام کرد که این گزارش با هدف آسیب رساندن ...

ایران روز شنبه گزارش رویترز مبنی بر انتقال موشک به عراق را رد کرد و آن را دروغ خواند. تهران اعلام کرد که این گزارش با هدف آسیب رساندن به روابط میان ایران و همسایگانش تهیه شده است.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه گفت: «آن چه توسط برخی کانون‌های شناخته شده و برخی رسانه‌ها تحت عنوان انتقال موشک‌های ایرانی به عراق مطرح و منتشر شده است، سخن و کلامی بی‌ربط و از اساس دروغ است.»

او افزود: «این اخبار صرفا با هدف ایجاد هراس نزد کشورهای منطقه و در ادامۀ سیاست‌های ایران‌هراسی و ایران‌گریزی مطرح شده است؛ اخباری کاملا کذب و مضحک که هدفی جز تحت تاثیر قرار دادن روابط خارجی ایران، بخصوص روابط با همسایگان را در بر ندارد.»

یک روز پیش از این خبرگزاری رویترز به نقل از سه مقام رسمی ایران، دو مقام اطلاعاتی عراق و دو منبع اطلاعاتی غربی اعلام کرده بود که ایران به متحدان شیعۀ خود در عراق موشکهای بالستیک داده و در حال افزایش ظرفیتها برای توسعۀ برنامۀ موشکی خود در عراق است.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها