کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

بورس تهران در پایان معاملات آخرین روز کاری هفته


کد خبر : ۵۲۷۲۵چهارشنبه، ۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵:۵۲۱۱۹۳ بازدید

معامله‌گران در حالی تقویت حجم و ارزش معاملات سهام را به نظاره نشست که قیمت سهام در اغلب نمادهای معاملاتی پیشرو در محدوده صفر ...

معامله‌گران در حالی تقویت حجم و ارزش معاملات سهام را به نظاره نشست که قیمت سهام در اغلب نمادهای معاملاتی پیشرو در محدوده صفر تابلو به کار خود پایان داد و گروه پتروشیمی‌ها شاهد جمع‌آوری سهام در اغلب نمادهای معاملاتی بود.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروزچهار شنبه 7 شهریور ماه 97 با افزایش 706 واحدی به رقم 137 هزار و 742 واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 227 واحدی عدد 21 هزار و 355 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 696 واحدی به رقم  146 هزار و 399 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 210 واحدی به رقم 101 هزار و 291 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 2895 واحدی عدد  273 هزار و 726 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 6 واحدی بر روی رقم یک هزار و 556 واحد متوقف شد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 311واحد ، بانک ملت با 238 واحد و پتروشیمی پارس با 121 واحدافزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های  فولاد مبارکه با 82 واحد،ملی صنایع مس ایران با 77 واحد و فولاد خوزستان با 56 واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 926 میلیارد و 414 میلیون  تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 3 میلیارد و 748 میلیون  سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 168هزار و 577 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های مجتمع معادن مس تکنار، سرمایه‌گذاری نور کوثر ایرانیان، سیمان کردستان، شیر و گوشت زاگرس شهرکرد، سیمان سپاهان، فولاد افزا سپاهان، کاشی الوند، ایتالران، فروسیلیس ایران، سیمان سبزوار، کارخانجات تولیدی شیشه رازی، سیمان صوفیان، حمل و نقل پتروشیمی، داروسازی ابوریحان، شیشه همدان، سر توکا. بیمه حافظ، صنعتی روی زنگان، سیمان دورود، کیمیای زنجان گستران و داده پردازی ایران از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های پارس دارو، لیزینگ ایران، بیمه آسیا، سرمایه گذاری سایپا، سرمایه گذاری توسعه ملی، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، نفت سپاهان، نفت پارس، پارس دارو، لیزینگ ایران، بیمه آسیا، سایپا، تابان نیرو سپاهان، نفت پاسارگاد، داروسازی تولید دارو، مهندسی تکنوتار، سرمایه‌گذاری نیرو، نفت بهران، بانک صادرات ایران، بانک ملت، پست بانک ایران، بانک تجارت بازگشایی شدند.

امروز همچنین سازمان تأمین اجتماعی در بازار ابزار نوین مالی فرابورس ایران تعداد ۵۷۳ هزار و ۱۹۰ ورقه از کل اوراق اسناد خزانه اسلامی با نماد اخزا ۶۱۲۴، تعداد یک میلیون و ۴۸۱ هزار و ۸۹۳ ورقه از کل اوراق اسناد خزانه اسلامی در نماد اخزا ۶۰۴۴، تعداد ۵۷۲ هزار و ۶۷ ورقه از کل اوراق خزانه اسناد اسلامی در نماد اخزا ۶۹۵۴، به ارزش اسمی هر ورقه ۱۰۰ هزار تومان را عرضه کرد.

امروز همچنین سازمان تأمین اجتماعی تعداد یک میلیون و ۲۷۶ هزار و ۲۸۴ ورقه از کل اوراق اسناد خزانه اسلامی در نماد معاملاتی اخزا۶۱۳۴، تعداد ۷۵۸ هزار و ۷۶۹ ورقه از کل اوراق اسناد خزانه اسلامی در نماد معاملاتی اخزا ۶۱۴۴، تعداد ۲۰۲ هزار و ۷۷۷ ورقه از کل اوراق اسناد خزانه اسلامی در نماد اخزا۶۱۵۴، تعداد ۲۷۱ هزار و ۸۴۷ ورقه از کل اوراق اسناد خزانه اسلامی در نماد معاملاتی اخزا ۶۲۲۴ را به ارزش اسمی هر ورقه یکصد هزار تومان روانه میز فروش بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران کرد.

به گزارش فارس، امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد ۳۶۰ میلیون سهم بانک ملت به ارزش بیش از ۴۴.۵ میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی بازارگردان این سهم همراه بود. در گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان نیز ۱۹۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۷.۵ میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد. در پتروشیمی جم اما امروز ۹۵ میلیون سهم به ارزش ۱۳۵ میلیارد و ۷۳۶ میلیون تومان کد به کد شد. همین وضعیت در پتروشیمی شیراز با کد به کد شدن ۵۰ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۲۰ میلیارد تومان تکرار شد. همچنین در پتروشیمی کرمانشاه نیز امروز ۳۵ میلیون سهم به ارزش ۱۷ میلیارد تومان کد به کد شد.

بر اساس این گزارش امروز بازار سهام در حالی تقویت حجم و ارزش معاملات را همزمان با معاملات درون‌گروهی در برخی گروه‌ها ازجمله بانک‌ها و پتروشیمی‌ها را نظاره‌گر بود که سهم‌های برخودار از سهام شناوری پایین و یا جا مانده از مسیر رشد بازار در کانون توجه خریداران قرار گرفت. معاملات شیرین بازار حق تقدیم خرید سهام در کنار خودنمایی برخی تتک‌سهم‌های گمنام اگرچه برای بورس‌بازها همچنان از شیرینی خاصی برای نوسان‌گیری برخوردار است اما همچنان انتظار بالایی برای تغییر قیمت کالاهای پایه در بورس کالا و به تبع آن تأثیرگذاری بر عملکرد ماهانه شرکت‌های بورسی وجود دارد.

به گزارش فارس، اگرچه عملکرد ماهانه شرکت‌ها در مردادماه چنگی به دل نمی‌زند اما اغلب معامله‌گران انتظار دارند از پایان شهریورماه شاهد نشستن سودهای مناسب به تبع تسعیر نرخ ارز بر مبنای بازار آزاد در صورت‌های مالی شرکت‌های صادرات‌محور و ارزآور بازار سهام باشند.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو