کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

مجلس افزایش مجدد حقوق کارمندان و بازنشستگان را به دولت تکلیف کند


کد خبر : ۵۲۴۵۶چهارشنبه، ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۴:۳۰۱۹۶۸۱ بازدید

مشاور سازمان برنامه و بودجه گفت: مجلس می تواند از منابع افزایش قیمت ارز، افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان را به دولت تکلیف کند.

مشاور سازمان برنامه و بودجه گفت: مجلس می تواند از منابع افزایش قیمت ارز، افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان را به دولت تکلیف کند.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از رادیو اقتصاد،  موید حسینی صدر اظهار کرد: همواره نرخ ارزی که عده ای خاص تحت واردات دریافت کرده اند، بین ۱۵ تا ۲۰ درصد با قیمت ارز واقعی تفاوت داشته است.

مشاور سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه همواره با چند نرخی بودن ارز مخالف بودیم، ادامه داد: همواره ثروت بادآورده شکل گرفته و عده ای بدون داشتن نبوغ خاص، ثروت های بادآورده دریافت کرده اند.

حسینی صدر در خصوص چرایی نبود نظارت کافی از سوی مجلس در دوره های قبل گفت: ما وظیفه داریم تشخیص و رای خود را بیان کنیم؛ ولی به تنهایی تصمیم گیر نیستیم؛ بلکه جمعی که نفوذ و منافع داشته اند، این مسائل را ایجاد کرده اند.

این نماینده ادوار مجلس افزود: امروز با قیمت های کذایی مشکلات بیشتر نمود دارد و به دلیل افزایش رقم پایه ارزی، مشکلات اقتصادی بیشتر به چشم می آید.

حسینی صدر در پاسخ به این سوال که با شرایط کنونی که حقوق بگیران، کارگران و مردم با ۴۰ درصد افزایش قیمت مواجه هستند چه چاره ای باید اندیشید، اظهار کرد: دولت قصد دارد بسته های حمایتی اعم از بن خرید کالا و کنترل بازار را انجام دهد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا به شرایط اقتصادی در دوران جنگ باز گشته ایم، اظهار کرد: ما چاره ای جز این کار نداریم. باید بپذیریم در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و اگر نظارت و حمایت از مردم صورت نگیرد، ممکن است اقشار بسیاری آسیب ببینند.

حسینی صدر ادامه داد: از طرفی دولت و مجلس نیز باید اقدامی صورت دهند و در شرایط افزایش نرخ ارزی، ماهانه حقوق ها را ترمیم کنند و این کار در اختیارات مجلس است.

وی افزود: می توان از منابع افزایش قیمت ارز حقوق کارمندان و بازنشستگان را به دولت تکلیف کند.

حسینی صدر گفت: دولت نیز می تواند با مصوبه مجلس لایحه ای ارائه دهد و با توجه به شرایط جدید در کشور افزایش حقوق ها را اجرایی کند.اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

مالتینا

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
مالتینا