کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

بازجویی 4 ساعته نتانیاهو توسط پلیس اسرائیل


کد خبر : ۵۲۳۲۲شنبه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱:۵۰۱۳۳۹ بازدید

بنیامین نتانیاهو برای دهمین بار طی دو سال اخیر از سوی پلیس اسرائیل بازجویی شد.

به گزارش یورونیوز، نخست وزیر اسرائیل متهم است که در پرونده یک فساد دولتی درباره بزرگترین شرکت مخابراتی اسرائیل نقش داشته است. این مورد تنها یکی از چهار پرونده فسادی است که نام آقای نتاهیاهو در آن مطرح شده است.

پلیس اسرائیل روز جمعه ۱۷ اوت، ۲۶ مرداد به مدت ۴ ساعت از آقای نتانیاهو بازجویی کرد. دو خودروی پلیس درحالی وارد محل اقامت آقای نتانیاهو شدند که معترضان در مقابل در با در دست داشتن نوشته‌هایی چون «نخست وزیر جنایت» نسبت به عملکرد آقای نتانیاهو اعتراض می‌کردند.

رسانه‌های اسرائیلی گزارش داده‌اند آقای نتانیاهو برای یک پرونده شرکت مخابراتی مورد بازجویی قرار گرفته است، اما پلیس اسرائیل از بیان جزئیات این پرونده خودداری کرده است.

از سوی دیگر شبکه ۲ تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که بازرسان پلیس شواهد و مدارک کافی علیه آقای نتانیاهو جمع کرده‌اند تا بتوانند علیه او اعلام جرم کنند.

اوایل ماه ژوئن بنیامین نتانیاهو به همراه همسرش سارا برای نهمین بار از سوی پلیس بازجویی شدند.

نخست وزیر اسرائیل به جز این پرونده در سه، مورد دیگر هم متهم است. یکی پرونده موسوم به هزار که در آن نخست وزیر به دریافت مستقیم رشوه و رانت‌خواری متهم است. مورد دوم پرونده دو هزار است که نتانیاهو متهم است از جایگاه نخست وزیر برای تحت فشار قرار دادن صاحب امتیاز نشریه یدیعوت آحرنوت استفاده کرده تا این نشریه اخبار بهتری را در خصوص نخست وزیر پوشش دهد.

سومین پرونده هم که تحت عنوان ۳ هزار شناخته می‌شود به ماجرای تبانی در جریان قرارداد دو میلیارد دلاری برای خرید سه زیردریایی و ۴ کشتی نظامی آلمان مربوط می‌شود.

نتانیاهو که چهارمین دوره نخست وزیر خود را پشت سر می‌گذارد هر نوع نقش داشتن در این پرونده‌های فساد را انکار کرده است.اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها